Mistrovství klubu ve hře na jamky 2018

1. Druh a popis soutěže:

Jamková hra podle pravidel golfu, bez vyrovnání hendikepu. Jednotlivé zápasy vyřazovací soutěže se hrají na 18 jamek. V případě nerozhodného výsledku i po 18. jamce pokračuje hra až do prvního rozhodnutí znovu od jamky č. 1.

Použití zaměřovacích přístrojů a caddies je povoleno. Použití buggies je zakázáno.

2. Soutěžní kategorie: muži a ženy

3. Hřiště: Prague City Golf, muži žlutá odpaliště, ženy červená odpaliště

4. Podmínky účasti:

Jamkové mistrovství klubu je určeno pro všechny hráče a hráčky PCGC a/nebo GKZ s platným členstvím jakéhokoliv typu, vč. BASIC/STAY/PLAY. Startovat mohou pouze amatérští hráči. Do pavouka jamkového mistrovství klubu mohou být zařazeni pouze hráči, kteří se přihlásili do 31.5.2018 19:00 na email: recepce@praguecitygolf.cz , telefonicky nebo osobně na recepci klubu.

Do soutěže bude přijato 32 mužů a 16 žen s nejlepším HCP v den uzávěrky přihlášek.

Termíny jednotlivých kol soutěže jsou stanoveny takto:

Muži (32/16/8 hráčů):

1. kolo (32): 4.6. – 25.6.2018

2. kolo (16): 26.6. – 23.7.2018

3. kolo (8): 24.7. – 27.8. 2018

SEMIFINÁLE/FINÁLE (4): 9.9. 2018

Ženy (16/8 hráček):

1. kolo (16): 4.6. – 23.7.2018

2. kolo (8): 24.7. – 27.8. 2018

 

SEMIFINÁLE/FINÁLE (4): 9.9. 2018

Souběžně s finálovými zápasy se budou hrát zápasy o 3. místo.

Pavouk Mistrovství PCGC ve hře na jamky bude vyvěšen na nástěnce klubu.

Jak vyzvat soupeře:

Vyzyvatelem dvojice je vždy hráč nasazený níže v pavouku, nebo nenasazený hráč. Vyzyvatel je povinen zajistit rezervaci startovních časů. Termín a hodinu zápasu je vyzyvatel povinen nahlásit předem soutěžnímu výboru na e-mail recepce@praguecitygolf.cz nebo osobně v recepci klubu. V případě, že se hráči nejsou schopni na termínu zápasu dohodnout, může se vyzyvatel nejpozději 7 dní před termínem ukončení daného kola obrátit na soutěžní výbor, který stanoví termín zápasu. Soutěžní výbor stanoví datum a čas zápasu tak, aby všechny zápasy v jednotlivých kolech byly odehrány ve vypsaných termínech. Soutěžní výbor může také stanovit náhradní termín zápasu v případě, že by se tento nekonal ze závažných důvodů.

Kontakt na soupeře získáte na recepci klubu.

Neodehrání zápasu:

Pokud hráč k dohodnutému utkání nenastoupí z jiných než závažných důvodů, tak kontumačně prohrál a jeho soupeř automaticky postupuje do dalšího kola. Pokud vyzyvatel vyzývaného nevyzve, postupuje automaticky vyzývaný. Pokud k nahlášenému resp. stanovenému zápasu nenastoupí ani jeden z hráčů, jsou automaticky oba vyřazeni ze soutěže.

Evidence výsledků:

Před zápasem obdrží hráči na recepci orazítkovanou skorekartu. Okamžitě po dohrání zápasu nahlásí hráči výsledek zápasu na recepci klubu - odevzdají skorekartu s jasně zaznamenanými výsledky. Z odevzdané skorekarty musí jasně vyplývat výsledek na každé odehrané jamce, konečný výsledek zápasu a skorekarta musí být podepsaná oběma hráči.

Řešení sporů:

Jednotlivé zápasy se odehrávají bez fyzické přítomnosti rozhodčího. Pokud nelze posoudit spornou situaci hlavním rozhodčím resp. soutěžním výborem následně, může soutěžní výbor nařídit odehrání nového zápasu v jím stanoveném termínu. Spory mimo rámec pravidel golfu (organizační a jiné) řeší hráči zásadně principem vzájemné dohody a „fair play“. Pokud i tak nedojde k dohodě, má rozhodující a konečné slovo ředitel soutěže, po vyslechnutí obou stran.

Poplatky:

Řádní, čestní členové a členové SLGA startovné neplatí. Musí mít však řádně uhrazený roční poplatek na rok 2018.

Ostatní hráči a hráčky platí startovné před zahájením prvního zápasu na recepci resortu a to ve výši 1.000,-. Poplatek obsahuje cenu green fee. V následujících kolech již neplatí startovné ani green fee.

Závěrečné vyhlášení a předání cen:

Vyhlášeni budou první hráči v každé kategorii a získají upomínkové trofeje. Vítězové kategorií se stanou Mistrem a Mistryní klubu v jamkové hře za rok 2018 a jejich jména budou vyryta na památečních klubových pohárech. Slavnostní vyhlášení výsledků jamkového mistrovství proběhne v rámci vyhlášení soutěže Mistrovství klubu na rány.

Soutěžní výbor si vyhrazuje právo technických změn či doplnění ve vypsání turnaje.

Ředitel soutěže: Filip Juhaniak

Hlavní rozhodčí: Filip Juhaniak

Soutěžní výbor: Michal Vlček, Markéta Zavadilová, Petr ŠtrougalTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace