Prague City Golf

Akademie

Vážení rodiče, golfisté, sportovní přátelé,

rádi bychom Vám představili novou Prague City Golf Academy. Tedy novou, ono záleží na tom, jak se to vezme. Golfová akademie na Zbraslavi léta byla a fungovala pod vedením Tomáše Slavíčka. Na začátku roku 2018 jsme se jakožto klub rozhodli ji vzít pod svá vlastní křídla.

Jako úkol jsme si dali to, že ji od nového školního roku 2018/19 přebudujeme a přineseme něco jiného, co podle nás na českém golfovém trhu chybí, nebo minimálně je v míře nedostatečné. To se nám, dovolím si tvrdit, v loňském roce povedlo. Získali jsme mnoho zkušeností, které se budeme snažit přenést do školního roku 2019/20.

Nový Head Pro a koncepce tréninku

Angažovali jsme jako Head Pro Jiřího Němečka, jednoho z nejznámějších českých trenérů, který má za sebou jako trenér nesčetnou řadu úspěchů a zkušeností, které naposledy předával reprezentačním výběrům pod hlavičkou ČGF. Sportovní strategii, kterou se chce naše akademie ubírat, a potažmo i rozvoj všech dětí, které ji navštěvují, tak zastřešuje člověk, který je znám pro svou kvalitu, inovativní přístupy a zkušenosti. Těžko byste tak hledali v tomto oboru většího odborníka. Je nutné také říci, že Jiří Němeček má vedle sebe kolegy, kteří čerpají z jeho trenérských zkušeností a celá akademie tak vytváří tréninkový celek, který táhne za jeden provaz.

Osobní přístup a rozvoj dítěte

Plán Jiřího Němečka zahrnuje širokou spolupráci všech trenérů v golfové akademii, která má vést k jedinému cíli. Spokojeným rodičům a dětem, které budou tréninky bavit a které budou růst jak golfově, pohybově, tak samozřejmě i lidsky. Golf je sportem specifickým, často vnímaným jako individuální. Co děti v tomto věku potřebují, je však také rozvoj osobní, ve smyslu fungování ve skupině. A právě proto je tu golfová akademie.

Cílem tréninku v malé skupince, u nás nejčastěji čtyř dětí, je zachování individuálního přístupu a zároveň vytvoření určité týmovosti. Naučit se jak fungovat v kolektivu je pro děti jedna z nejdůležitějších věcí, kterou v následném životě využijí.

Tréninkové programy

Jednou z věcí, kterou se chceme a budeme zřejmě lišit od ostatních golfových akademií, je komplexní přístup k tréninku. Menší děti / začátečníci / děti bez HCP – budou mít 90 (60) minutové lekce, kde se bude spojovat jak trénink golfu, různých her a soutěží tak, aby vše zapadalo do zábavně vzdělávacího celku. Tuto skupinu jsme pojmenovali Starter. Její logickým vyústěním v dalších letech je přechod do skupiny Golfer, kde děti budou mít na výběr z tréninků jednou nebo dvakrát v týdnu. Lekce budou opět 90 minutové, kdy se vždy budou věnovat 60 minut čistě golfovému tréninku a dalších 30 minut pohybovému rozvoji pod vedením specializovaných trenérů. Děti, které úspěšně projdou touto skupinou a usoudí, že se golfu chtějí věnovat naplno s vidinou „golfové kariéry“ budou mít k dispozici skupinu Master. Ta se skládá ze dvou tréninků týdně, kdy jeden je veden na DR a čítá 60 minut golfu, který doplní 30minutový trénink pohybového rozvoje. Druhý trénink je již veden přímo na našem hřišti, kde děti každý týden odehrají minimálně 9 jamek a mají si tak možnost převést pod vedením trenéra do praxe to, co natrénovali na DR. Každá z tréninkových skupin bude pod vedením několika zkušených mentorů – trenérů, kteří budou společně spolupracovat na rozvoji každého golfisty.

Pohybový trénink

Jak je již zřejmé, velký důraz bude veden na pohybovou aktivitu. Nebude se jednat jen o kondici, nicméně o celkovou průpravu, která povede ke zlepšení koordinačních schopností, ohebnosti a schopnosti pohybu každého sportovce. Vnímáme to jako velmi důležitou, nedílnou součást golfového tréninku. U těch nejlepších má únava přímý vliv na koncentraci hráče a vzhledem k tomu, že jedním z cílů akademie je výchova budoucích reprezentantů, profesionálů nebo studentů universit, má tato část své pevné místo v tréninkovém procesu. Stejně je tomu u ostatních dětí, u kterých se v dospívání vyvíjí jejich pohybový aparát a co se v tomto věku zanedbá, to už se poté velmi těžko dohání.

 

ŠKOLNÍ ROK

V našich golfových programech jsme se rozhodli jít cestou „golfového školního roku“. Tudíž budeme své roční programy směřovat právě k němu, naší vizí je dlouhodobá práce s dětmi. V měsících, kdy je u nás klimaticky možné hrát na hřišti, bude naším cílem děti dostat co nejvíce právě tam. Ostatně s tak kvalitním areálem, který hostil Evropskou tour, by to byl hřích, pokud by se děti na hřiště nedostaly, proto od nás budou mít možnost minimálně jednou za měsíc využít hru na hřišti zdarma (buď v rámci tréninků nebo dětských víkendových turnajů). Zimní období je pak nedílnou součástí golfového roku, kdy se u dětí dá kvalitně zapracovat na golfovém švihu a vylepšovaní jednotlivých dovednosti. Tréninky v zimním období budou probíhat v indooru PAR3 Zbraslav, indooru a sportovním centrum Třešňovka a také na stávajícím DR PCGC, který bude upraven tak, aby mohl být jeho provoz celoroční.

 

 
Popisek obrázku

TRÉNINKOVÉ PLOCHY

Pro tréninky akademie je k dispozici jak mistrovské osmnáctijamkové hřiště, tak největší tréninkové plochy v České republice, včetně 18 jamkového putting greenu nebo unikátní 19. jamky. Skupinové tréninky v našem areálu budou probíhat pouze pod hlavičkou Prague City Golf Academy.

 

 
Popisek obrázku

VÝHODY ČLENŮ AKADEMIE A RODIČŮ

Máme pro Vás a zejména pro Vaše děti připraveno mnoho novinek, inovací a zajímavostí, se kterými bychom Vás rádi seznámili v průběhu podzimní sezony. Nedílnou součástí fungování resortu a akademie budou nabídky pro rodiče dětí, které v PCGA působí. Naše plány a vize akademie se budou utvářet také na základě Vašich podnětů. Chceme, společně s Vámi, vytvořit projekt, který bude patřit těm nejambicióznějším v České republice.

V případě zájmu o výuku golfu pro vaše děti nás kontaktujte.

Edita Urbanová

Manager akademie

Edita Urbanová
E: urbanova@pcgacademy.cz
T: +420 608 495 412

Jiří Němeček

Hlavní trenér – Head Pro

Jiří Němeček
E: nemecekj@pcgacademy.cz 
T: +420 603 870 500

 

GENERÁLNÍ PARTNER RESORTU

PARTNEŘI RESORTU

© 2023 Prague City Golf. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Simopt CMS.

Prague Golf Challenge

Místo konání Prague Golf Challenge

detail