Prague City Golf

Kousková i Macková zakončily sezónu!

Kousková i Macková zakončily sezónu!

Kousková i Macková zakončily sezónu!

22.10. - Druhý turnaj LETAS na španělské půdě moc radosti Patricii Mackové ani Sáře Kouskové nepřinesl. 

Aktualizace, 22.10. - Druhý turnaj španělské LETAS mise se nesl ve znamení nepříznivého počasí. Obě naše hráčky bojovaly, po dvou kolech prošly cutem a finálový den si obě kráčely k výsledkům okolo třetí desítky. Bohužel turnaj byl kvůli nepřízni počasí (déšt a mlha), ukončen pouhé 2 jamky před koncem. 

Sára Kousková si po kolech 76 a 73 odváží 42.místo, Patricie Macková skončila o sedm míst níže po výsledcích 77 a 73. Pro obě hráčky to byl poslední turnaj sezony, ve které se jim povedlo být skvělými reprezentantkami našeho klubu na amatérských i profesionálních okruzích. Moc děkujeme a přejeme mnoho štěstí v přelomové příští sezóně!


Aktualizace, 16.10. - Solidní výkony, solidní umístění. To si zřejmě budou obě naše reprezentantky odnášet z turnaje nedaleko Madridu. Obě určitě pomýšlely výš, nicméně i tak je to solidní zkušenost, která ukazuje, že ač se nemusí na greenech zrovna dařit, vyplatí se bojovat až do konce. 

Sára Kousková prožila rozporuplný den, který se nesl v podobném duchu jako v minulých kolech. Bylo vidět, že její vztah s místními greeny nenabral nejlepších parametrů a tak to také zůstalo. Resultovalo z toho průměrné kolo s 1 bogey a 1 birdie, par hřiště a konečné 25.místo. Před turnajem sice zřejmě pomýšlela výš, nicméně není každý týden posvícení a je tak potřeba umístění a celý turnaj brát jako cennou zkušenost. 

To platí samozřejmě i pro Patricii Mackovou, která prožila těžké první kolo, resp. jeho závěr. Druhé dva dny byly hodně o bojovnosti a zejména dnešek se povedl. Tedy jeho konec, kde se povedlo Patricii nasázet na posledních 4 jamkách 3 birdie, a do dalšího turnaje se jí tak půjde s rozhodně větším úsměvem na tváři, než tomu bylo doposud. 

Další dvě české reprezentantky téměř kopírovaly výsledky zbraslavských hráček. Dělená pětadvacátá skončila Kateřina Vlašínová, na 44.místě pak Kristýna Napoleaová, které páteční kolo vůbec nesedlo.

Aktualizace, 15.10. - Druhé kolo přineslo oběma našim hráčkám zlepšení nálady. Posun startovní listinou byl znatelný a v pátek, poslední finálový den, budou obě bojovat o vylepšení postavení ve výsledkové listině. Sára Kousková si ve čtvrtek polepšila, a ač se jí opět nedařilo dle jejích představ na greenech, tak odešla "bogey-free round" s dvěma ranami pod normu hřiště. To znamená s výsledkem -1 průběžné 28.místo. Na start pátečního kola vyrazí v 9.15 jako úplně první. Patricie Macková si polepšila o čtyři rány, hřiště nedaleko Madridu obešla v paru a proklouzla cutem. Pocitově, jak sama podotkla, se necítí švihově moc dobře, ale bojuje. To samozřejmě kvitujeme a držíme palce i v pátek, kdy vyrazí v 10.32 vstříc svému finálovému kolu. 

Turnaj vede Anaell Carnett z Francie s výsledkem -10. Další dvě Češky okupují 28.místo (Kristýna Napoleaová), respektive 35.příčku (Kateřina Vlašínová). 


14.10. - Patricie Macková a Sára Kousková se na sklonku sezóny vydaly na poslední dva turnaje LETAS do Madridu. Na hřišti Lerma bojují v rámci Santander Tour o vylepšení pozice na WAGR. Cílem účasti obou zbraslavských hráček na turnajích LETAS ve Španělsku je nejen poměření sil s profesionální konkurencí, získávání zkušeností, ale právě také útok na vylepšení svých pozic v rámci světového amatérského žebříčku. První kolo oběma našim hráčkám nevyšlo podle představ.

Sára Kousková okupuje po prvním dni dělené 44.místo, když šla díky dvěma birdie a třema bogey jednu ránu nad normu hřiště. Ač byla spokojená až na dvě rány se svou hrou, tak na greenech to tam jednoduše nepadalo. Trefným přirovnáním bylo shodnocení výkonu jako u českých fotbalistů, kteří v ten samý den hráli ve Skotsku dobře, ale nebyli schopni skórovat. 

Patricie Macková šla téměř stejné kolo jako Sára Kousková, ale po strašidelném konci (17.jamka PAR 5 - 8 ran) došla kolo 4 rány nad normu hřiště Lermo a patří jí průběžně 66.místo. Zítra ji tak čeká tvrdý boj o cut, který je aktuálně na hranici +3. V turnaji jsou další dvě Češky, Kateřina Vlašínová dělila s výsledkem +1 44.místo, nejlépe na tom je z domácích hráček na 22.místě Kristýna Napoleaová, která zahrála jednu ránu pod PAR.

GENERÁLNÍ PARTNER RESORTU

PARTNEŘI RESORTU

© 2020 Prague City Golf. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Simopt CMS.

Prague Golf Challenge

Místo konání Prague Golf Challenge

detail