Prague City Golf

Amundi Czech Ladies Challenge je tady!

Amundi Czech Ladies Challenge je tady!

Amundi Czech Ladies Challenge je tady!

17.9. - Dnes to byl na Zbraslavi hodně větrný den. A zamíchal pořadím! Skvěle se s ostrovním počasím vypořádala anglická golfistka Cara Gainer a do finálového kola jde s dvěma ránami navrch. 

Aktualizace 17.9. - Rozfoukané naděje Sáry Kouskové, dobrá kola Patricie Mackové a Kristýny Frýdlové, smutné deja-vu Jany Melichové. Zhruba tak by se dal v krátkosti popsat výsledek čtyř zbraslavských reprezentantek, které byly ve hře o elitní umístění. Do finálového kola jdou tak Patricie, Kristýna i Sára se stejným výsledkem +3, patří jim dělené osmnácté místo. 

Sára Kousková zažila zajímavý den. Ale tak trochu jinak, než by si asi její fanoušci představovali. Dnes totiž hrálo hřiště proti ní. Resultovala z toho zřejmě nejhorší kombinace tří jamek a výsledek v sezóně. Začátek jejího kola byl takový standardní, pomalejší. Po birdie na třináctce připsala na těžké čtrnáctce bogey a šla jednu ránu nad par. Pak ale dorazila na šestnáctku, kde přišel trojputt, na sedmnáctce po ráně do vody dokonce čtyřputt a vyvrcholením zmaru byl trojputt na osmnáctce. Naštěstí pak přišel restart a druhá devítka v paru, takže celkem 78 ran. "Dnes to prostě byl den, kdy to nešlo. Nehrála jsem vůbec špatně, bohužel jsem dělala chyby na špatných místech, kde to bolelo. To je ale golf. Uvědomuju si, že někdy takové dny prostě jsou a je potřeba se s nimi umět vypořádat," popisovala své pocity Sára Kousková po hře.

Nejlepší rundu dne ze zbraslavských dívek má za sebou Kristýna Frýdlová. U té stojí za zmínku zejména tři birdie na tříparech, které dnes opravdu nebyly jednoduše navrtané. Celkem připsala do své scorecard 4 birdie i bogey a byla vesměs spokojená. "Celé kolo jsem hrála stabilně, dobře jsem rozehrála první devítku, na druhé přišlo menší zpomalení v podobě tří bogey v řadě, ale měla jsem silný závěr s dvěma birdie. Podmínky byly těžší než včera, ale jsem spokojená s tím, jak jsme s caddiem zvládali vyhodnocovat situace, kde byl silný vítr velkou výzvou. S hrou jsem spokojená a těším se na finálové kolo!"

To Patricie Macková byla se svým výkonem také spokojená. Hrála konstantně a chyby dokázala vymazat několika birdie. Výsledkem byla jedná rána nad par po 3 birdie a 4 bogey. "Jsem spokojená s celkovým výsledkem i hrou, která byla díky větru znatelně těžší než včera. Pár chyb se ve hře objevilo, nicméně povedlo se mi je mazat. Proto trochu mrzí bogey na poslední jamce, bez kterého by byly moje pocity ještě pozitivnější."

Jana Melichová bohužel nedokázala zlomit smůlu, která se jí lepí na hole, a přesto, že zahrála čtyři birdie, tak odchází s celkovým skóre 78 ran. Dospěla k němu díky 4 bogey, jednomu double a nepopulární devítce na nepopulární čtrnáctce. Patří jí tak padesátá pozice. Stejný výsledek se povedl dnes zahrát i Karolíně Krásové, které patří dělená 63.pozice. Tereza Chlostová připsala dnes do svého summary 85 ran a je dělená 72. Elisabeth Křenovská v dnešním větrném dni zahrála velmi solidní čtyři rány nad normu hřiště a do finálového kola jde z 56. místa.

Nejlepší Češkou je Lucie Hinnerová, která dnes zahrála famózní kolo za 69 a útočí na desítku! Nejlepší amatérkou je Barbora Bujáková, která zahrála dvě kola v paru. 


Aktualizace 16.9. - Skvělý výkon Sáry Kouskové, která "své" hřiště obešla tři rány pod par, musel udělat radost houfu fanoušků, kteří si našli cestu na zbraslavské hřiště. Krásný středeční den byl ozdoben výbornými výkony, které se však na velmi náročně postaveném hřišti nerodily lehce. Ve vedení je Slovinka Pia Babnik, velká naděje světového golfu, která zahrála ještě o dvě rány lépe, než Sára Kousková. Druhé místo dělí se čtyřmi ranami pod par Tiia Koivisto z Finska a Sarah Nillson ze Švédska.

Kousková se rozjížděla pomaleji a po bogey na dvojce své první birdie zahrála až na páté jamce. Tam proměnila osmimetrový putt a odpíchla se k lepším zítřkům. Minuté dva kratší putty do birdie na šestce a sedmičce zachránila na jamce číslo 8, kde trefila tzv. "bonus", když se do jamky trefila z více než 10 metrů. Další birdie následovala na pětiparových jamkách č.10 a 13, kde to byly pouze lehké doťuky. Solidní šance na patnáctce a šestnáctce zůstaly nevyužity, a tak to vypadalo, že přijde zákonitý trest. Na osmnáctce z toho byl minutý green vpravo a následná dlouhá rána na hranici fringe. Šestimetrový vracák však zaplul do jamky a početné osazenstvo na osmnáctce mohlo vybuchnout radostí. Celkově tak s výsledkem 69 (-3) dělí čtvrté místo. "Hrála jsem dnes vcelku konstantně. Moc jsem necítila železa, takže z toho plynuly trochu delší putty, ale místní greeny mám ráda, takže jsem si většinou dokázala poradit. Celkově, pokud se na celé kolo podívám s lehkým odstupem, tak mohu říci, že jsem dnes hrála "férový" golf - spadlo mi tam pár dlouhých puttů, zároveň jsem však minula několik kratších. Ráda bych každopádně vyseknula poklonu hřišti, na akci je úžasně připravené a všechny hráčky, se kterými jsem si povídala, měly pouze slova chvály. Už teď se těším na zítřek," svěřila se po prvním kole se svými dojmy Sára Kousková. 

Další dvě reprezentantky ČR již tak šťastný den neměly. Nicméně, pokud to vezmeme kolem a kolem, tak kromě několika jamek se jim také dařilo. Nicméně bohužel jak Kristýna Frýdlová, tak Jana Melichová, vykouzlily na domácím hřišti nepopulárního sněhuláka - tedy 8 ran. Obě hráčky spojovala slabší první devítka, tu druhou už hrály tak, jak je na Zbraslavi známe. Celkově z toho budou ve čtvrtek boje o cut, který se zřejmě bude pohybovat okolo 6 ran nad par. "Bohužel jsem měla smolný začátek kola, hloupý miss na trojce jsem zaplatila double-bogey, nicméně to nejhorší přišlo na šestce. Tam jsem skončila v úpatí bunkeru, snažila jsem se z těžké pozice vyhrát a trefila jsem bohužel míč do míst, kde jsme ho nenašli. Následně jsem se musela vracet a po dropu byl míč snad ještě v horší pozici. Resultoval z toho sněhulák a těžká rána do psychiky. Naštěstí se mi povedlo poté zabojovat a díky birdie na 11 a 16 jsem ještě ve hře. Věřím, že zítra se povede ještě lépe a budu moct umístění už jen vylepšovat," pravila již klidným hlasem po konci svého kola Jana Melichová.

Další milovnicí sněhuláků, Kristýny Frýldové, jsme se museli také zeptat na to, co se na jedenácté jamce vlastně stalo. "Drive jsem trochu zatáhla do písku, kde mi vyběhl na ostrůvek, z toho jsem opět trochu přitáhla šestku železu, bohužel však tak nešťastně, že mi zůstala v hraně bunkeru, kde jsem se nemohla ani postavit. Vyhrála jsem se až na podruhé a přehrála green do roughu, ze kterého jsem se dokázala jakš takš vyhrát. No ve finále si vlastně říkám, že to bylo dobrých 8. Prostě se na té jamce sešlo vše špatné... Zbytek kola, až na čtrnáctku, se mi už povedl, takže doufám, že zítra se mi bude dařit podobně jako ve zbytku kola."

Patricie Macková se po výsledku +2 (T25) také vesměs usmívala, i když... "Mohlo to být výsledkově lepší! Jsem trochu smutná z konce kola. Startovala jsem na desítce, obešla jsem vesměs klidně zadní devítku v paru, poté zahrála na jedničce a trojce birdie a šla dvě pod. Pak však přišla jamek 5, 6 a 7, kde se mi "povedlo" zahrát dvě bogey a na sedmičce dokonce double. Tam jsem zvolila špatnou hůl a mrzí mě to asi nejvíc. Každopádně celkově mám dobrý pocit a jen doufám, že se mi to povede zítra potvrdit i na finálním čísle."

Zbylé tři zbraslavské reprezentantky trápilo domácí hřiště ještě víc. Terka Chlostová dělí s výsledkem +7 58.místo, šedesátá třetí je s výsledkem +10 Elisabeth Křenovská a o ránu hůře a čtyři místa pozadu je Karolína Krásová


15.9. - Na Zbraslavi právě probíhá tréninkové kolo před ostrým středečním startem. Známe již i startovní časy, které naleznete v příloze pod článkem. Konečně si tak máte možnost naplánovat svůj den, kdy budete moct fandit našim hráčkám! V pondělí to byl Pro-Am, v úterý tréninkové rundy. Plán jednoduchý, tempo relativně zběsilé. A hlavně velká očekávání! České hráčky se připravují na vrchol domácí sezóny na Zbraslavi. 

Na Zbraslavi se připravuje česká špička, která ve druhé nejvyšší profesionální tour poměří své síly s profesionálkami z celého světa. V průběhu úterý si hráčky prochází zbraslavský pažit a velmi kladně pokyvují nad kvalitou hrací plochy, kdy zejména greeny jsou připraveny fantasticky. Jejich rychlost je aktuálně okolo 11 stop, krásně drží a rolují. Startovat se bude od středy v 8:30 do 10:40 a prakticky v každém flightu nalezneme českou vlaječku. Pod článkem naleznete startovní časy, stejně tak také pár fotek z pondělního pro-am i tréninkového kola. 

Budeme rádi, když přijdete povzbudit české hráčky na jejich cestě za, pevně věříme, turnajovým pódiem pro nejlepší!

14.9. - Již v pondělí startuje prestižní ženský turnaj profesionální LETAS Tour na Zbraslavi. Ve hře bude 28 Češek, z nichž 7 bude také hájit barvy našeho klubu!

Po zrušené Prague Golf Challenge v květnu letošního roku se zdálo, že náš resort po letech zůstane bez top turnaje z některé z evropských profesionálních tour. To se však změnilo v průběhu prázdnin, kdy se „upeklo“ spojení Prague City Golf resortu s ženskou LETAS túrou – konkrétně s turnajem Amundi Czech Ladies Challenge.

A velký týden pro náš resort je nyní tady! Vy všichni, kteří jste měli možnost si naše hřiště vyzkoušet v průběhu tohoto víkendu (a že vás bylo dohromady téměř 400) nám jistě dáte za pravdu, že jsme ho vymazlili téměř k dokonalosti. Tento luxus si budou moct užívat od pondělí do pátku všechny hráčky, které na Zbraslav dorazí. Čeká je v pondělí Pro-Am, úterní tréninková kola a od středy se již bude hrát o prize money, čest a slávu. Do finálového kola postoupí, pevně věříme, co nejvíce českých hráček. Na startu jich bude 28 a hned sedmička bude z našeho klubu! Do akce jde tak celé elitní zbraslavské komando v čele s třemi reprezentantkami, které se vrací z ME žen ve Švédsku - Sárou Kouskovou, Kristýnou Frýdlovou a Janou Melichovou. Ty doplní Patricie Macková, Tereza Chlostová, Karolína Krásová i naturalizovaná Elisabeth Křenovská.

Jak sami vidíte, rozhodně se bude na co dívat! V kombinaci s luxusním počasím, které si pro nás organizátoři připravili, je to ideální pozvánka na povzbuzení (nejen) našich hráček. Jste tedy všichni srdečně zváni! Vstup je zdarma všechny dny a my věříme, že přijdete nasát atmosféru skvělého turnaje na skvělém místě!

Rádi bychom také oznámili, že budou pro veřejnost od pondělí do pátku uzavřeny veškeré hrací a tréninkové plochy. Pro naše členy jsme připravili v průběhu konání turnaje, po domluvě s GC Beroun, možnost hry za zvýhodněných podmínek v tomto resortu (1.000,- Kč / fee 18 jamek). Zároveň žádáme členy PCGC o pochopení, aby respektovali v průběhu turnaje na Zbraslavi uzavření našich vnitřních prostorů areálu, které budou k dispozici hráčkám a jejich doprovodu. V naléhavých případech se prosím obracejte na naši recepci – recepce@praguecitygolf.cz.

Z celého turnaje pro vás připravujeme exkluzivní zpravodajství na našem webu, ale zejména na našich sociálních sítích. Sledujte nás jak tam, tak také live přímo v resortu. Budeme se na vás těšit!

A jen tak mimochodem, aby toho nebylo málo! Hned v sobotu a neděli dostanete možnost vyzkoušet si na vlastní kůži hřiště v takových podmínkách, jaké ho měly všechny hráčky v turnaji. Koná se totiž mistrovství našeho klubu, kam jsou zváni zejména naši členové, tak také jejich přátelé a hosté. Dostanete tak mimořádnou šanci poměřit si virtuálně síly s profesionálkami a nejlepšími amatérkami, a navíc si zasoutěžit o titul klubového šampiona! Přihlášky zasílejte na naši recepci, nebo se přímo přihlaste na webu ČGF.

Těšíme se na vás! Opravdu!

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -

GENERÁLNÍ PARTNER RESORTU

PARTNEŘI RESORTU

© 2020 Prague City Golf. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Simopt CMS.

Prague Golf Challenge

Místo konání Prague Golf Challenge

detail