Prague City Golf

Zbraslavské trio veze 9.místo z ME žen!

Zbraslavské trio veze 9.místo z ME žen!

Zbraslavské trio veze 9.místo z ME žen!

12.9. - Češky zakončily mistrovství Evropy vítězstvím nad Nizozemskem a přiváží konečné deváté místo.

Aktualizace - 12.9. - Byly to ve vyřazovacích bojích zajímavé boje, bohužel však již s nádechem toho, že maximem může být jen 9.místo. To se nakonec našim dívkám po vítězstvích nad Belgií 2,5:0,5, Slovenskem 2:1 a Nizozemskem 2:1 povedlo. V jamkové části turnaje tak nenašly přemožitele a jen trochu mrzí, že jim postup do prvního koše unikl o vlásek. Nyní se již všechny tři zbraslavské hráčky přesunují ze Švédska na Zbraslav, kde je čeká prestižní Amundi Czech Ladies Challenge, turnaj ze série evropské profesionální LETAS Tour. 

Aktualizace - 9.9., 16:30 - Proměnlivé počasí přineslo proměnlivé výsledky, které nepřinesly příliš pozitivní nálady do českého týmu. Jako první vyrazila na teečko jedničky Tereza Melecká, která po jednom birdie, třech bogey a jednom doublu, přinesla do klubovny 76 ran. Následovala jí Sára Kousková, která prožila dle svých slov jedno z nejvíce nevyrovnaných kol v životě. Dvě bogey a stejný počet double-bogey však dokázala vymazat šesti birdie a hřiště obešla v paru, což ji v individuální tabulce vyneslo umístění v první osmičce. Celkově totiž hřiště nebylo vůbec skórovací. Nejlepší výkon zaznamenala světová amatérská jednička Pauline Roussin Bouchard, kterou známe z letošního Karlštejna, jenž přinesla 4 rany pod par. To Kristýna Frýdlová připsala 4 rány nad par již v první devítce, tu druhou absolvovala s dvěma birdie a dvěma bogey, celkově tedy stejný výsledek jako Tereza - 76 ran. V tu chvíli bylo stanoveno základní skóre, které mohla vylepšit už jen Jana Melichová. Té se kolo bohužel nepovedlo, kdy po čtyřech bogey a jednou doublu zapsala 78 ran. Díky celkovému výsledku 224 ran jim patří deváté místo, o 3 rány našim reprezentantkám utekl postup do bojů o medaile. Od čtvrtka je tak čekají boje o umístění, kde se utkají o 9.místo s Belgií, Nizozemskem a Slovenskem. 

Aktualizace - 8.9., 20:00 - Úterý patřilo seznámení s hřištěm v Upsala GK a následnému tréninkovému kolu. Hřiště i celý resort je dle slov našich hráček úchvatný. Krásné historické hřiště s moderními prvky po jemném redesignu, zasazené do panenské přírody. Tak by se dalo vystihnout jednou větou dějiště letošního European Ladies Team Championships. Tým Staffana Johanssona dnes absolvoval tréninkové kolo, které se dopoledne neslo ve znamení deště a vlezlého počasí. Švédská Uppsala však po obědě ukázala i svou krásnou stránku, kdy nevlídné klima nahradilo slunce a modrobílá obloha. Jak zbraslavské trio a Tereza Melecká hodnotili hřiště? Velmi pozitivně, zároveň však hráčky vyzdvihly jeho zajímavou strukturu, délku a nevyzpytatelné greeny, které přirovnaly ke zbraslavskému greenu č.3, případně dvanáctce. Díky tomu si máme možnost udělat představu, co je na rychlých greenech čeká. 

Od pěti hodin bylo v plánu slavnostní zahájení, kterého se zúčastnil, kromě národního kouče, benjamínek týmu Sára Kousková. Kapitánka týmu Kristýna Frýdlová se musela věnovat učení, což je ostatně doprovázejícím znakem všech hráček - aktuálně studentek amerických universit. Když nejsou na hřišti, tráví čas u počítače a online hodin - holt výuka už v Americe začala. My věříme, že jim tohle příjemné odreagování prospěje a budou se o to více těšit na hřiště. Tam již zítra vypukne boj o první koš - počítat se budou tři nejlepší výsledky ze čtyř, které určí, zda budeme bojovat od čtvrtka o medaile. Jako první vstoupí na odpaliště jedničky už v 8.20 Tereza Melecká, následovaná bude o půl hodiny později Sárou Kouskovou, v 10.30 nastoupí Kristýna Frýdlová a kolo z českého pohledu uzavře v 11 hodin Jana Melichová. 

O novinkách vás budeme informovat na našem instagramu, ve večerních hodinách pak i zde. 


7.9., 19:45 - Sára Kousková, Kristýna Frýdlová a Jana Melichová budou reprezentovat ČR na nadcházejícím týmovém ME žen ve švédské Uppsale

Dnes z Letiště Václava Havla odletěly české reprezentantky bojovat o medaile z týmového mistrovství Evropy. Zbraslavské trio doplňuje Tereza Melecká a my věříme, že to bude šťastná nominace! České hráčky čeká po dnešní aklimatizaci zítřejší tréninková runda na neznámém hřišti. "O hřišti toho v tuto chvíli moc nevíme, ale věřím, že bude dostatek času si ho vyzkoušet a případně nasát informace od "domácího" reprezentačního kouče Staffana Johanssona," svěřuje se s plány na letišti Sára Kousková, kterou doplňuje Tereza Melecká. "Hřiště jsme měli možnost vidět na fotkách, je historické, najdou se tam i vodní překážky, takže to bude zajímavé." Formu ladily naše hráčky dost odlišně. Kristýna Frýdlová ovládla víkendovou CZAGT v Telči. "Chtěla jsem se dostat do amerického modelu, kde turnaj střídá turnaj. Vzhledem k tomu, že jsem si přišla v Berouně dost nevyhraná, tak to splnilo účel. Hrálo se mi velmi dobře a díky výhře se logicky zvedlo i sebevědomí," vysvětluje pro někoho náročný program Kristýna. To Jana Melichová volila klidnější přípravu a také trochu odpočinku. "Dobře jsem potrénovala a o víkendu jsem se golfu věnovala i z jiné strany - marshallováním. Každopádně se cítím velmi dobře a věřím, že se to projeví i na hřišti," dodala ke svému aktuálnímu rozpoložení. To Sára Kousková i s výhledem na Amundi Czech Ladies Challenge, který se koná příští týden na Zbraslavi, volila herní přípravu. "Den jsem si dala po Berouně volno, poté lehce potrénovala a když jsem zrovna nebyla v práci, tak jsem vyrazila na Zbraslav. Takže se mi povedlo jak nasát herní praxi, tak si oťukat domácí hřiště a zajímavě poskládaná odpaliště, která budeme na Challenge mít." 

Když řeč přišla na očekávání a umístění na ME, tak naše hráčky zůstavaly s prognózami při zemi. "Cílem je samozřejmě vybojovat v jediném kole na rány "první koš" a bojovat o medaile," shodly se jednoznačně zbraslavské golfistky. Jana Melichová šla v přání ještě dál. "Samozřejmě bychom rády přivezly medaili, a proč ne hned tu nejcennější!" My budeme věřit, že se Jany přání vyplní a našim golfistkám se povede utrhnout co nejlepší umístění. To povede přes úspěšně zvládnuté středeční kolo na rány a následné tři kola jamkovky o umístění, kde se bude hrát klasickým vyřazovacím způsobem.

Celý turnaj budeme sledovat na webu, tak i našich sociálních sítích, zejména pak na našem Instagramu, včetně zpravodajství přímo z místa akce. 

 -
 -
 -
 -

GENERÁLNÍ PARTNER RESORTU

PARTNEŘI RESORTU

© 2021 Prague City Golf. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Simopt CMS.

Prague Golf Challenge

Místo konání Prague Golf Challenge

detail