Prague City Golf

Ohlasy našich hráček po Czech Ladies Open!

Ohlasy našich hráček po Czech Ladies Open!

Ohlasy našich hráček po Czech Ladies Open!

2.9. - Celý minulý týden jsme společně prožívali úspěšné vystoupení našich hráček při Tipsport Czech Ladies Open v Berouně. S odstupem pár dní jsme se jich zeptali, jaký pocit po jednom z vrcholů letošní sezóny mají. 

Jana Melichová v neděli po výsledkově slabší sobotě opět zahrála pod par a díky úžasným šesti birdie útočila i na lepší výsledek než jen -1... Bohužel přišla také bogey, celkem pět, nicméně i tak se jednalo o vynikající výsledek, který stačil na celkové dělené 47.místo. 

"Když hodnotím Czech Ladies Open takto s odstupem, tak jsem s celkovým výsledkem určitě spokojená. Hlavně tedy pro to, že jsem měla možnost si zahrát i ve finálovém kole. Bohužel z jednotlivých výsledků už takovou radost mít nemohu, zejména tedy z druhého a třetího kola. Zahrát čtyři rány nad par na třech jamkách byla otázka pouze mé hlavy, s tou jsem ostatně na turnaji bojovala asi nejvíce. Ačkoliv jsem poslední den donesla jednu ránu pod par, tak jsem byla paradoxně zklamanější, než po druhém kole. To jsem totiž měla pocit, že jdu nejlepší a zároveň nejhorší golf v životě – ostatně 6 birdie a 5 bogey mluví za vše. Pokud tedy shrnu jen mé celkové pocity, tak se mi hrálo fantasticky, a byl to pro mě úžasný turnaj se skvělou atmosférou! Na Amundi Czech Ladies Challenge se už teď samozřejmě hodně těším! Hrát na domácí půdě na Zbraslavi bude zážitek!"

Patricie Macková v neděli prožila v Berouně nejsmolnější den ze tří soutěžních. 3 bogey a 1 double vymazala jen 2 birdie a byl z toho výsledek kola 75, celkově tedy +2 rány, které znamenají 56.místo. 

"Jsem ráda, že se mi povedlo splnit základní cíl, kterým byl postup do cutu. Celkově tak mohu hodnotit celý turnaj pozitivně. Trochu mi kazí dojem poslední devítka, kde jsem zbytečně nechala pět ran, které mne stály daleko lepší umístění. Přišla tam taková smolná situace, se kterou jsem se bohužel nedokázala úplně dobře psychicky poprat, každopádně ji beru jako dobrou zkušenost do budoucna. První dvě kola jsem obešla bez větších výkyvů, takže mě mrzí jen neproměněné šance na birdie, které mohly výsledek ještě vylepšit. Nicméně pocitově jsem cítila, že puttuju dobře, což mám většinou přesně naopak… Další plán je jasný – uspět v Telči a dobře se připravit na domácí Amundi Czech Ladies Challenge. Turnaj na Zbraslavi – co víc si přát?! Mám v sobě ohromnou motivaci předvést, co ve mně je, protože zbraslavské hřiště pro mě znamená domov. Ráda bych se svými výkony prokousala na mistrovství Evropy žen, ale bohužel ještě nevíme, jak to vše v této coronavirové době bude."

Kristýna Frýdlová, která v sobotu předvedla fantastických 67 ran o den později bojovala srdnatě, bohužel však putter nepřinesl tolik radosti jako v sobotu. 3 bogey, 3 birdie a jeden double znamenaly 2 rány nad normu hřiště, celkově mínus 1 a dělené 42.místo. 

"S výsledkem jsem spokojená, i když si uvědomuji, že ve hře byly sem tam nějaké rezervy. První kolo jsem byla lehce nervózní a nedokázala jsem se dostat do úplné herní pohody, spíš to bylo takové zachraňování nebo zbytečné ztráty ran. Druhé kolo jsem si po první jamce řekla, že to se mnou nevypadá dobře. Jenže hned poté přišly tři skvělé jamky, kde jsem zapsala birdie a vše se otočilo pozitivním směrem, jediné další rozhození mého dobře rozjetého birdie vlaku přišlo na jamce číslo 6, kde jsem měla nešťastný odskok do heavy roughu a musela jsem zachraňovat bogey. Jenže jamky 7-9 jsem opět prošla samé birdie a zase se to vrátilo k útokům. Poslední 4 jamky byly sice spíše nervózní, ale měla jsem skvělého caddieho, který by vymyslel cokoliv, abych nemyslela na výsledek mezi ránami. Poslední kolo nebylo špatné, ale bohužel mi nepadaly žádné putty. K tomu také přišly dvě chyby v podobě vody na jamkách 9 a 10 a poté už se to špatně stahovalo. Celkově turnaj hodnotím velmi pozitivně a moc jsem si ho užila! Doufám že příště, třeba hned doma na Zbraslavi při Amundi Czech Ladies Challenge, to bude ještě lepší."

Jako jediná naše zástupkyně neprošla bohužel cutem po celkovém výsledku +10 ran Tereza Chlostová. Bohužel se u ní v náročném programu projevila únava, nicméně i tak je to pro ni zkušenost k nezaplacení!

"Czech Ladies Open v Berouně byl skvělým turnajem, ale spokojená se svou hrou na 100% být nemohu. Za cíl jsem si dala cut a ten bohužel nevyšel. Na druhou stranu se jednalo o můj 3. turnaj v řadě, asi 14. kolo ve 12 dnech, takže přišla vesměs pochopitelná, nakonec spíše psychická, únava. Jakmile se mi nepovedla rána, tak se mi nedařilo zůstat pozitivní, což samozřejmě pro žádného sportovce není ideální. Turnaj každopádně beru jako skvělou zkušenost do života a moc děkuji za šanci si na něm zahrát. Nyní mě čeká pár dní volna a od 4.září „amatérka“ v Telči. Po ní až za 14 dní Amundi Czech Ladies Challenge na Zbraslavi, na kterou se moc těším! Zbraslavské hřiště je krásné, už teď je skvěle připravené a jsem přesvědčená, že tam bude skvělá atmosféra! Zkrátka není nad domovské prostředí!"

Byla to právě fantastická neděle (kterou zakončila 67 ranami), díky níž Sára Kousková obsadila dělené 20.místo a zároveň získala titul nejlepší amatérky turnaje. 

"S pár denním odstupem byl pro mě turnaj v Berouně jednou z nejvýznamnějších golfových zkušeností, která byla navíc příjemně podtržena dobrým výsledkem. Velmi si vážím celého procesu - od počátečních cvičných kol, která byla, vzhledem k tomu, že jsem berounské hřiště moc neznala, základním kamenem celé přípravy na tento turnaj, přes překonávání vlastní nervozity během prvního kola, až po důkladné soustředění do posledního puttu. Další součástí celého procesu byla i nová spolupráce s caddiem. Vzhledem k tomu, že jsem doposud chodila buď sama nebo mi dříve na hřišti pomáhal taťka, tak byl v tento turnaj zdrojem cenných zkušeností a poznatků. Jakubovi Mejzlíkovi patří velký dík. Byl to pro mne trochu krok do neznáma, což se před turnajem, který jsem v této zkrácené sezóně vnímala jako jeden z jejích vrcholů, mohlo zdát jako risk, ale celá spolupráce předčila mé očekávání a velmi rychle se mi povedlo vybudovat důvěru, kterou považuji za klíčovou. Nyní, pokud bude situace v Evropě stabilní, se chystám na Mistrovství Evropy družstev žen ve Švédsku, kam bych měla odletět v pondělí. Po návratu již vše bude směřovat k finálním přípravám na Amundi Czech Ladies Challenge u nás na Zbraslavi. Už se na to moc těším, bude skvělé hrát doma!"

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -

GENERÁLNÍ PARTNER RESORTU

PARTNEŘI RESORTU

© 2020 Prague City Golf. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Simopt CMS.

Prague Golf Challenge

Místo konání Prague Golf Challenge

detail