Prague City Golf

LET: Kousková zářila, celý tým uspěl!

LET: Kousková zářila, celý tým uspěl!

LET: Kousková zářila, celý tým uspěl!

30.8. - Tak tohle byl koncert! Sára Kousková skončila dělená dvacátá, další naše hráčky mezi nejlepšími! Velký úspěch zbraslavského golfu!

Aktualizace 30.8. - Fantastická neděle, kterou Sára Kousková zakončila 67 ranami a obsadila dělené 20.místo! I zbytek zbraslavského týmu nezklamal a přiváží do klubovny úžasná umístění z nejprestižnější evropské dámské soutěže!

Patricie Macková dnes prožila v Berouně nejsmolnější den ze tří soutěžních. 3 bogey a 1 double vymazala jen 2 birdie a byl z toho výsledek kola 75, celkově tedy +2 rány, které znamenají 56.místo. 

Jana Melichová dnes po výsledkově slabším včerejšku opět zahrála pod par a díky úžasným šesti birdie útočila i na lepší výsledek než jen -1... Bohužel přišla také bogey, celkem pět, nicméně i tak se jednalo o vynikající výsledek, který stačil na celkové dělené 47.místo. 

Kristýna Frýdlová, která včera předvedla fantastických 67 ran dnes bojovala srdnatě, bohužel však putter nepřinesl tolik radosti jako v sobotu. 3 bogey, 3 birdie a jeden double znamenaly 2 rány nad normu hřiště, celkově mínus 1 a dělené 42.místo. 

To nejlepší z celého turnaje si nechala na jeho závěr Sára Kousková, která sice začala bogey na neoblíbené jedenáctce, nicméně pak vklínila mezi pary také úžasných šest birdie a bojovala o elitní dvacítku. O tu ji nepřipravilo ani bogey na osmičce, kolo tak zakončila se 67 ranami na děleném 20.místě s celkovým výsledkem 5 ran pod normu hřiště. Kromě tohoto umístění si odnesla také cenu za nejlepší amatérský výkon turnaje a také hromadu bodů do žebříčku WAGR. 

Všem našim hráčkám děkujeme za úžasnou reklamu českého a zejména zbraslavského golfu. Byla radost sledovat, jak naše nejlepší amatérky jsou schopné držet krok s nejlepšími evropskými profesionálkami na okruhu. A velkou radost nám také udělala podpora diváků a našich členů, kterých dorazilo do Berouna nespočet. Díky, že jste tohoto úspěchu byli součástí!


Aktualizace 29.8. - Fantastický den v Berouně. Nebo jak jinak popsat to, že čtyři amatérské hráčky našeho klubu prošly cutem profesionální European Tour?! Tou první byla Jana Melichová, která prožila perný den. Začala dvěma bogey, i přesto prvních devět jamek obešla díky třema birdie 1 ránu pod normou hřiště. Druhá devítka však Janě nesedla resultoval z toho výsledek 75 a doufání v cut, který se pohyboval na hranici jedné rány nad par. „Bylo to dlouhé čekání, protože neprojít o jednu ránu cutem by mě strašně mrzelo. Naštěstí to vyšlo, za což jsem strašně ráda!“, svěřila se v podvečer Jana.

Další naší hráčkou, která se prokousala cutem je Sára Kousková. Ta zahrála stejný výsledek jako včera, nicméně pocitově to byl daleko příjemnější a lepší golf – nebýt tedy tříparové jedenáctky, kde se do scorecard psal „tripláč“. „Cíl dnes byl zahrát 5 birdie a celkově se pocitově cítit lépe. To se povedlo dosyta – cítila jsem se skvěle, bohužel jen putter mohl být o chlup přesnější. Ve své podstatě se mi nepovedla jen jedenáctka, kde jsem špatně trefila ránu z týčka a díky nehratelné pozici jsem se vracela na odpaliště. Celkově mám však radost a už teď se těším na zítra!“, proklamuje odhodlaně Sára Kousková.

Skvělý golf předvedla také Patricie Macková. Ta v jednu dobu šla dokonce 4 rány pod par, nicméně na konci svítil na světelné tabuli výsledek 71. „Jsem s dnešní hrou spokojená, bohužel se mi nepovedl na konci drajv na čtrnáctce, který jsem vyhodila doprava a resultovalo z toho double bogey. Jsem samozřejmě ráda, že se povedl udělat cut a věřím, že zítra se povede ještě vylepšit současné umístění,“ vysvětlovala dnešní pocity Patricie.

Nejlepší českou rundu dne zahrála Kristýna Frýdlová, která přinesla úžasných 67 ran, kdy zapisovala dokonce 7 birdie. „Cítila jsem se mnohem lépe než včera, kde mi dělal problém nárazový vítr, který strhával moje rány mimo green. Dnes to bylo daleko příjemnější, zvlášť když padaly delší putty – ostatně putter byl dnes mojí největší zbraní…společně s mým caddiem!“, rozdávala úsměvy po rundě Kristýna.

Jako jediná naše zástupkyně neprošla bohužel cutem po celkovém výsledku +10 ran Tereza Chlostová. Bohužel se u ní v náročném programu projevila únava, nicméně i tak je to pro ni zkušenost k nezaplacení! V turnaji je ve vedení stále suverénní dánská reprezentantka Emily Kristy Pedersen, která s výsledkem -16 vede o neskutečných šest ran. Cutem prošlo nakonec 7 Češek!!!

My budeme držet palce samozřejmě i v neděli, aby naše hráčky své výsledky co nejvíce vylepšili a posunuli ještě výš tento úžasný úspěch zbraslavského, ale i českého golfu!

Aktualizace - 28.8. - 1.kolo: Jana Melichová, Sára Kousková i Patricie Macková jsou na hranici cutu, o kterém se rozhodne v sobotu! První hrací den berounské LET přinesl proměnlivé počasí a zajímavé výsledky. Historicky největší klubová účast na turnaji evropské profesionální tour – to přesně znamená 5 hráček Prague City Golf, které v Berouně v tomto týdnu startují.

Nejlépe je na tom Jana Melichová, která dnes zahrála 70 ran, ted -2. „Povedl se mi začátek, dařilo se i skórovat na pětce a šestce. Trochu zamrzel trojputt na sedmičce. Druhá devítka mi už tolik nesedla, na desítce jsem trefila vodu, na třináctce se mi pak nepodařilo zachránit dlouhou ránu za green. Nicméně naštěstí se mi povedl závěr, kde mi tam na šestnáctce padl dlouhý putt a na oblíbené osmnáctce jsem kolo zakončila birdie.“ Jana drží jak zbraslavský, tak český prapor, kdy dělí nejlepší české umístění s Klárou Spilkovou (24.místo).

Velmi podobná kola mají za sebou velké zbraslavské kamarádky – Sára Kousková a Patricie Macková. Obě obešly berounské hřiště v paru, kdy Sára hrála dvě birdie a dvě bogey, Patricii stačilo jedno birdie a jedno bogey. „Mé kolo bylo ve znamení překonávání vlastních překážek. V první polovině na mě trochu dolehla tíha okamžiku, nicméně na druhé devítce jsem se již dostala do větší herní pohody. To napomohlo tomu, že ve finále mám vesměs pozitivní dojem,“ okomentovala svůj výkon Sára Kousková, která může litovat zejména trefenou vodu na pětiparové sedmičce.

Kristýna Frýdlová se svým caddiem Filipem Rážou prožili zajímavé kolo. Startovala na desáté jamce a k jednomu birdie přidala bohužel čtyři bogey. Chuť si vylepšila na své druhé devítce, kdy pokořila sedmou jamku na tři rány. Eagle však bohužel zůstal osamocen a Kristýna končila kolo bogey na devítce. Tereza Chlostová, která byla do turnaje povolána na poslední chvíli a má za sebou v posledních 10 dnech 14 rund (včetně více než 70 pokořených kilometrů při jamkovém MČR v Kácově na začátku tohoto týdne), bohužel své kolo kvůli bouřce nedohrála. Její scorecard však hrála všemi barvami. K jednomu eaglu a birdie přidala bohužel tři bogey a tři doublebogey, z čehož resultuje výsledek +6 ran s jednou nedohranou jamkou.

Turnaji zatím vévodí největší favoritka Emily Kristine Pedersen, která díky osmi (!!!) birdie, jednomu eaglu a bogey, hraje po prvním dni -9. S ohledem na výsledky prvního kola to vypadá, že hranice cutu, která je cílem většiny českých hráček, bude na hranici paru, možná jedné rány pod. Takže v sobotu je rozhodně o co hrát! Déšť by nakonec zlobit neměl, takže pokud nemáte v sobotu co dělat, určitě přijďte podpořit naše hráčky do Berouna. Dnes vás bylo mnoho, za což holky moc děkují!


26.8. - Hned pětice zástupkyň našeho klubu se představí na jedné z největších akcí ženské profesionální scény letošní sezóny - turnaje Tipsport Czech Ladies Open v Berouně. Sára Kousková, Kristýna Frýdlová, Jana Melichová, Patricie Macková a nakonec i Tereza Chlostová - tedy všechno zbraslavské amatérky, se již těší na měření sil s profesionálkami z celého světa. Turnaj, který se vloni hrál na Karlštejně, letos hostí Beroun a podmínky budou poměrně přísné. Na všechny hráčky čeká velký vítr a o víkendu také dešťové přeháňky.

Z turnaje Vám budeme přinášet exkluzivní zpravodajství jak na našich sociálních sítích, tak webu. Přece jen si to jeden z vrcholů letošní sezóny zaslouží. Všem hráčkám můžete fandit jak od počítačů, u obrazovek ČT Sport, tak také osobně - do Berouna je to ze Zbraslavi co by driverem dopálil. Tréninková kola jsou na programu ve čtvrtek, páteční a sobotní runda určí, kdo projde cutem do nedělního finálového kola. My pevně věříme, že to ve velké konkurenci budou také zástupkyně našeho klubu! Hodně štěstí!

Los prvního kola, který naleznete zde, přinesl do flightu našim hráčkám zajímavá jména. Zbraslavské první kolo odšpuntuje v 8:30 z 10.jamky Kristýna Frýdlová, té budou sekundovat Sanna Nuutinen z Finska a Španělka Marta Sanz Barrio. O dvacet minut později čeká ze stejné jamky první odpal na Sáru Kouskovou a jejími kolegyněmi z flightu budou Skotka Kylie Henry, jedna z favoritek celého turnaje, a Norka Marianne Skarpnord s českým caddiem Martinem Konečným. Hned po nich bude na řadě Patricie Macková, která bude hrát s Američankou Beth Allen a Australankou Whitney Hilier. V 9:30 vyrazí na berounské hřiště Klára Spilková, jíž budou dělat partnerky v pátek zřejmě největší favoritka Emily Kristin Pedersen z Dánska a Angličanka Annabel Dimmock. Odpolední flighty čekají na Janu Melichovou (13:10 z jamky č.1) - ta půjde se známou Lydií Hall a mladičkou Slovinkou Piou Babnik, která hraje v neskutečné formě. Jako poslední se v pátek dostane na řadu ze zbraslavských hráček Tereza Chlostová, kterou čeká exotický flight v podobě indické hráčky Diksha Digar a Australanky Amy Walsh. Máme se tak i z tohoto pohledu na co těšit! 

Foto: Annie Krčmářová

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -

GENERÁLNÍ PARTNER RESORTU

PARTNEŘI RESORTU

© 2020 Prague City Golf. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Simopt CMS.

Prague Golf Challenge

Místo konání Prague Golf Challenge

detail