Prague City Golf

Byly to nervy! Ale držíme extraligu!

Byly to nervy! Ale držíme extraligu!

Byly to nervy! Ale držíme extraligu!

30.8. - Tak tohle byly nervy! Naši muži ale v neděli vylovili poslední zbytky sil a předvedli heroický výkon proti Karlovým Varům. Díky výhře 3,5:1,5 uchovali extraligovou příslušnost i pro příští sezónu!

Aktualizace, 30.8. - Tak nakonec se to povedlo! Ale byl to boj do posledního puttu. Ve finále totiž rozhodovali milimetry a každý putt, jamka i půlbod se počítal. No řekněte sami, rozdíl mezi sestupujícími Poděbrady a naším klubem byla pouhá polovina bodu. Ta rozhodla o tom, že se na Zbraslavi budeme radovat z extraligy i v příštím roce!

Karty byly rozdány před nedělí vcelku jasně. Pokud chceme přemýšlet o zachování extraligové příslušnosti, musíme porazit Karlovy Vary, ideálně výrazným rozdílem. Zároveň pak musíme doufat, že se i druhý duel bude vyvíjet v náš prospěch - tzn. že GC Svobodné Hamry zvítězí, případně Poděbrady nezvítězí výrazným způsobem. Tento duel nakonec dopadl 3:2 ve prospěch GC Poděbrady a bylo tak jasné, že musímu uhrát minimálně 3,5 bodu k jistotě záchrany. A to se naštěstí povedlo! První bod připsala deblová dvojice Karas/Procházka, druhý Jan Košťál, třetí Milan Kotrba a důležitý půlbod vydoloval na osmnácté jamce Lukáš Sitnianský. Prohra Tomáše Jucoviče tak už ani náš tým nemusela bolet! 

Těšíme se příští rok OPĚT na extaligu a doufáme, že se boj přesune do vrchních pater tabulky! Pánové, moc díky za reprezentaci a zocelení nervové soustavy.


Aktualizace, 29.8. - Druhý match ve skupině play-down má za sebou zbraslavský mužský tým, který dnes bohužel nestačil na GC Svobodné Hamry v poměru 3,5:1,5.

Sobotní duel proti GC Svobodné Hamry hodnotí opět hráči přímo z Čeladné. "Dnes jsme nastoupili proti týmu ze Svobodných Hamrů, kteří chtěli navázat na kvalitní výkony z předešlého dne, kdy přejeli Golf Club Karlovy Vary 4:1. Sestava doznala drobných změn, kdy do foursomu byl ke kapitánovi Karasovi dosazen zkušený matador, Michal Procházka. Tento tah se nakonec těšil úspěchu, když bojovným výkonem uválčili vítězství až na 18. Jamce. Půl bodu do výsledné tabulky přidal ještě Milana Kotrba, který famozním birdie na 18. jamce dokázal svůj zápas alespoň vypůlit. Zbylé zápasy však vyšly šťastněji pro soupeře, který si tak zajistil extraligovou příslušnost i v nadcházejícím roce. Zítra nás tedy čeká zápas proti Karlovým Varům, ve kterém půjde o všechno." Nám nezbývá než držet klukům do Čeladné palce a věřit, že dokáží obrátit štěstěnu na svou stranu. Pánové, hodně štěstí!

Aktualizace, 28.8. -V prvním utkání play-down naši borci remizovali s GC Poděbrady a bojují o uchování extraligové příslušnosti! Přímo z místa dějiště finálového kola hodnotí první dva dny kapitán týmu Josef Karas. "Včerejší kolo bylo pro náš tým tvrdou fackou, kde jsme se bohužel nedokázali popasovat s už tak dost těžkým hřištěm a ostrým větrem. Podmínky však byly pro všechny týmy stejné, takže to rozhodně není výmluvou. Pravdou je, že jsme zahráli nejhorší výsledek z celého startovního pole. Cílem byl postup do osmičky, která po finálním sčítání utekla o 14 ran. Pro všechny z nás byl finální výsledek velkým zklamáním, takže nejtěžší věcí bylo zmobilizovat síly do důležitých bojů o záchranu. První play-out utkání jsme odehráli proti mladému týmu z GC Poděbrady. Po velmi vyrovnaném průběhu, kde se vedení přelévalo ze strany na stranu, se rozhodovalo vždy až v konci. Po prohrané čtyřhře, dvou vyhraných singlech a jednom vypůleném se nám povedlo připsat do tabulky 2,5 bodu. V sobotu nás čeká nevyzpytatelný tým Svobodných Hamrů (jenž překvapil v pátek GC Karlovy Vary), v neděli pak právě západočeský tým. Do víkendových bojů jdeme bohužel oslabeni o Marka Růžičku, který si musí plnit rodinné povinnosti, nicméně mohu všem slíbit, že pro záchranu extraligy uděláme vše, co bude v našich silách!" 

Dodejme, že extraligovou příslušnost pro nadcházející sezónu si uchovají dva nejlepší týmy ze skupiny. Klukům na Čeladnou přejeme hodně štěstí a čekáme na dobré zprávy!


Aktualizace, 27.8. - Čeladná dnes ukázala naplno své ostré zuby a leč naši hoši bojovali, seč jim síly stačily, tak to bohužel na elitní osmičku nestačilo. Po třetím, finálovém kole kvalifikace na rány tak přenocují na desáté příčce. Plán je nyní jasný: ve formátu play-out (hraje se vždy jedna čtyřhra a čtyři singly), kde se utkají čtyři týmy, které se nedostaly do hlavní části, si musí PCG tým zajistit alespoň dvě výhry, čímž si pojistí start v nejvyšší soutěži i pro příští rok. Našimi soupeři pro jamkovou hru do následujících dnů jsou GC Karlovy Vary, GC Poděbrady a GCC Svobodné Hamry. Klukům držíme zbraslavské palce a věříme, že budou z Moravy už jen radostné zprávy!


26.8. - Ve čtvrtek se na Čeladné odehraje poslední kolo extraligy, kde bude její nováček, Prague City Golf Club, bojovat o umístění v elitní osmičce.Toto umístění by zajistilo vyhnutí se bojům o záchranu a také útok na případné medailové pozice. Zatím po dvou odehraných kolech patří našemu mladému týmu právě osmé místo, na deváté Karlovy Vary však mají naši hráči náskok nicotných tří ran.

Aktuální forma naší sestavy, která ke čtvrtečním matchům nastoupí ve složení Růžička, Procházka, Jucovič, Kotrba, Sitnianský, Košťál, je po účastech na MMČR na Karlštejně i mistrovství Slovenska i ČR v jamkovce, vyladěná. Nálada dle zpráv z místa výborná. Budeme tak v očekávání, co za výsledky větrná Čeladná ve čtvrtek přinese. Pevně věříme, že budou mít jak naši hráči, tak my na Zbraslavi, v pátek důvod k úsměvům. Hodně štěstí kluci!

GENERÁLNÍ PARTNER RESORTU

PARTNEŘI RESORTU

© 2020 Prague City Golf. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Simopt CMS.

Prague Golf Challenge

Místo konání Prague Golf Challenge

detail