Prague City Golf

Muži vstoupili do extraligy, bojují o elitu!

Muži vstoupili do extraligy, bojují o elitu!

Muži vstoupili do extraligy, bojují o elitu!

28.7. - Premiéru v elitní soutěži si odbyli naši golfisté. Nemuseli cestovat daleko, první dvě extraligová kola je čekala ve Mstěticích.

Letošní zkrácená extraligová sezóna se vměstnala do dvou turnajových víkendů. Ten první hostily Mstětice a už po nich jsou karty vesměs jasně rozdány. Na konci srpna se v Čeladné rozhodne, kdo bude bojovat o medaile a na koho čeká holý boj o záchranu soutěže.

Našim mužům patří po dvou odehraných kolech 8.místo, které je posledním postupovým do play-off. Skvělým výkonem se prezentoval zejména Tomáš Jucovič, který v sobotu přinesl 73 ran, o den později svůj výkon ještě o ránu vylepšil. Za zmínku stojí jeho sobotní výkon, protože dokázal připsat jen jednu ránu nad par i přesto, že na 17.jamce přinesl 9 ran. Tradičním zbraslavským harcovníkem, na kterého je spolehnutí, je Marek Růžička – ten v sobotu obešel mstětické hřiště v paru, v neděli pak i přes komplikaci v podobě dvojí bodnutí vosou o čtyři rány hůře. Překvapivý výsledek přinesl v sobotu do klubovny jindy stabilní Jan Košťál – zahrál díky puttování, kterému mu nesedělo, 80 ran. Náladu svou, i týmovou, pak vylepšil v neděli, kdy zahrál 1 ránu pod normu hřiště a zaznamenal tak jediných podparový výsledek PCG Teamu. Michal Procházka předvedl svůj stabilní výkon a oba dny obešel za 78 ran. To od Milana Kotrby byla větší očekávání, bohužel se však i přes dobrou hru nevyvaroval chyb a zapisoval tak v sobotu i neděli 79 ran. Po jednom soutěžním kole si o víkendu připsali Lukáš Sitnianský (77 ran) a Josef Karas (83 ran).

Na aktuální stav jsme se zeptali kapitána týmu Josefa Karase. „Jsem moc rád, že se nám konečně povedlo stabilizovat kádr, který představuje kombinaci zkušeností a dravého mládí,“ připomíná nezměněnou postupovou sestavu z loňského roku. „Úvodní dvě kola na Kynžvartu, kde se nám v loňském roce povedlo vyhrát 1. ligu, byla kvůli pandemii zrušena, o to více jsme se tak těšili na tento víkend ve Mstěticích. Naším cílem je postup do play-off, které je určeno pro osm nejlepších týmů. Věděli jsme, že konkurence v extralize je veliká a tím, že se kvalifikace hraje pouze na tři, místo původních pěti kol, se rozdíly mažou a bude záležet na každé ráně, což se taky potvrdilo,“ dodává Karas a vzápětí hodnotí uplynulý víkend. „Úvodní dvě kola lze po výsledcích 382 a 374 hodnotit vcelku pozitivně s ohledem na průběh sezóny, která neprobíhá úplně podle našich představ. Někteří se museli vyrovnávat se školními povinnostmi, jiní zase měli smůlu na zranění. O to více jsem rád, že se klukům povedlo na tento víkend maximálně zkoncentrovat a vytvořit nám tak dobrou výchozí pozici směrem k finále na Čeladné.“ Cíle jsou pro moravskou misi jednoznačné. „Pevně věřím, že si ve třetím kole upevníme pozici v první osmičce a v následující jamkovce pak potrápíme i papírové favority,“ dokončuje svou vizi Karas.

Nám nezbývá než jeho přání sdílet a držet palce. Na Čeladné se rozhodne o mnohém a až po ní si budeme moci říci, zda náš mužský tým obstál v konkurenci těch nejlepších týmů v ČR. My věříme, že obstojí a udělá naší zbraslavské golfové rodině radost!

GENERÁLNÍ PARTNER RESORTU

PARTNEŘI RESORTU

© 2020 Prague City Golf. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Simopt CMS.

Prague Golf Challenge

Místo konání Prague Golf Challenge

detail