Prague City Golf

Ženský tým slaví postup do 1.ligy!

Ženský tým slaví postup do 1.ligy!

Ženský tým slaví postup do 1.ligy!

27.7. - Tak tohle byla jízda! Signifikantně pak v sídle české Škodovky v Mladé Boleslavi… Dlouho jsme v českém golfu neměli možnost vidět to, jakým způsobem prošel zbraslavský ženský tým druhou ligou.

Už před soutěží bylo jasné, že by jim postup uniknout neměl. To, s jakou dominancí si nakonec s třemi soutěžními koly, které rozhodly o postupu do první ligy, poradily, však bralo dech. Tým ve složení Sára Kousková, Jana Melichová, Kristýna Frýdlová, Tereza Chlostová a Karolína Krásová předvedl ve všech třech dnech jasnou dominanci a vystřílel si postup s neskutečným náskokem 55 ran.

Potěšující je na tom to, že se na tomto výborném výkonu podílely všechny hráčky. Kristýna Frýdlová nasázela v prvním dnu 2 eagly a do klubovny přinesla 64 ran. To byl také nejhodnotnější výkon celého ligového kola. Nezklamala ani další dva dny, kdy zahrála nejdříve 70 a poté 72 ran. Tereza Chlostová, druhá z kvinteta, která odehrála plný počet kol, se s hřištěm v pátek trochu sžívala, 4x trefila vodní překážku a byl z toho výsledek 5 ran nad normu hřiště. Poté už ale srovnala měřidla a o víkendu zapisovala oba dny 68 ran. To Sára Kousková předvedla konstantní profesorský golf a za dvě kola přinesla celkem 10 ran pod par (66,68). Jana Melichová měli v obou svých kolech trochu problémy na první devítce, nicméně na té druhé vždy rozjela „birdie machine“ a po výsledcích 70 a 68 ran mohla být spokojená. Benjamínek týmu, Karolína Krásová, bojovala v celém týdnu s puttováním a to se projevilo i na finálních číslech. Nicméně 78 a 72 ran je výsledek, který by v jiných týmech patřil k těm nejlepším, takže Karolína nemusela být vůbec smutná.

Ostatně, nálada v týmu dle slov kapitánky Kristýny Frýdlové, byla výborná. „Hrálo se nám skvěle! S holkama se nám povedlo vytvořit super atmosféru v týmu. Postup se sice od nás čekal, ale moc jsme si to užily. Výhra s obrovským náskokem byla už jen takovou pověstnou třešničkou na dortu,“ popisuje uplynulý víkend Kristýna a jedním dechem dodává plány na příští rok. „Plán je jasný, chceme postoupit do extraligy, kde už budeme mít možnost poměřit síly s těmi nejlepšími týmy. Dlouhodobým cílem je samozřejmě přivést na Zbraslav pohár za vítězství v extralize,“ dodává smělé plány kapitánka týmu. Budeme se těšit a holkám držet palce!

V Mladé Boleslavi startoval také náš ženský B tým, který ve složení Blanka Dědečková, Anna Dzurenda, Simona Vlastníková, Barbora Stárková a Michaela Šimková vybojoval sympatické třetí místo. Nejvíce se výsledkově dařilo Anně Dzurendě a Blance Dědečkové.

Děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a postup do první ligy!

 

GENERÁLNÍ PARTNER RESORTU

PARTNEŘI RESORTU

© 2020 Prague City Golf. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Simopt CMS.

Prague Golf Challenge

Místo konání Prague Golf Challenge

detail