Prague City Golf

Olympic Golf bavil a rozdával radost všem!

Olympic Golf bavil a rozdával radost všem!

Olympic Golf bavil a rozdával radost všem!

26.7. - Krásná slunečná sobota snad nešla vyplnit lépe. Olympijský golf, řecká kuchyně, fantasticky připravené hřiště a úsměvy, kam se podíváte. Zbraslavský turnaj se prostě povedl. 

Sobotní turnaj byl vyvrcholením třetího zážitkového týdne, který na Zbraslav přitáhl tentokrát olympijskou - řeckou atmosféru. Už od poloviny týdne bylo jasné, že o turnaj bude velký zájem, opět se navyšovala kapacita a opět jsme měli rekordní počet hráčů - tentokrát jich dorazilo téměř 100!

Již v průběhu olympijského týdne se setkala řecká kuchyně s velkým úspěchem, proto se všichni účastníci těšili na závěrečný raut po turnaji. Stejně tak na slavnostní vyhlášení, které kromě presidenta PCGC Michala Vlčka, obstaral Roman Šebrle, persona, která dala zlatý punc celé olympijské myšlence, linoucí se uplynulým týdnem na Zbraslavi.

Co se povedlo resortu ještě vylepšit, byl stav hracích ploch. Ač se mohlo zdát, že se nelze posunout v kvalitě ještě dál, tak si dovolíme říci, že podmínky, které na všechny hráče čekaly, byly nejlepší možné, které jsme široko-daleko měli možnost v poslední době vyzkoušet.

A teď již k samotným výsledkům. Nejlepší brutto výsledek nasázel, i po rozpočitém začátku, kde na třech jamkách připsal 4 rány nad par, domácí odchovanec – Šimon Štantejský, který zapsal 73 ran z bílých odpališť. Odpaliště jsou pro celou sérii turnajů Zbraslav Experience Golf Tour stanovena tak, že muži hrají ze žlutých a ženy s červených. Všichni hráči, kteří mají odpovídající handicap, si však mohou odpaliště změnit u mužů na bílé a černé, resp. modré a žluté u žen. To se jeví jako velká výhoda, která umožňuje hrát hráčům všech výkonnostních kategorií z odpališť, která jejich hře odpovídají.

Zbraslavská Tour nabízí každý svůj turnaj také mnoho vložených soutěží pro zpestření. Vyhodnocovaly se „Nearesty“ na všech tříparech, kde OPĚT stojí za zmínku vynikající výkon Toana Vu (PCGC), který tentokrát slavil po minulém vítězství na jamce č.18 na tříparové osmičce - Hole in one se přiblížil na 76 cm. Dalšími šťastnými byli Richard Horton na trojce, Tran Anh Viet na šestnáctce a Tran Manh Hung na osmnáctce. Další specialitou série ZEGT je také soutěž Nearest to the pin třetí ranou na třináctce. Tam výhra putovala k Nguyenu Van Hungovi, kterému eagle utekl o 57 cm. Nejvíce birdie – 6 v turnaji - zahrál Šimon Štantejský, odměnou mu byla poukázka na květiny od kvetinynonstop.cz v hodnotě 500,- Kč.

Součástí všech turnajů ZEGT je také Himalayas Open – kvalifikace na Mistrovství ČR v puttování. Nabízí tak jedinečnou možnost si zahrát v jeden den dva turnaje. Buď si můžete zahrát a odevzdat výsledek v rámci tréninku na hlavní turnaj (populární Himaláje jsou vždy připraveny ve stejné rychlosti a kvalitě jako greeny na hřišti), nebo po jeho skončení v rámci zkrácení čekání na vyhlášení výsledků. Včera byli nejúspěšnějšími v rámci turnaje otec se synem - Martin Šmíd st. a Martin Šmíd ml., kteří ovládli turnaj jako první rodinná dvojice v obou kategoriích.

Hlavní "olympijský" turnaj přinesl mnoho zajímavých výsledků. Pořadí v turnaji určuje součet netto a brutto stablefordových bodů, které se ještě započítávají do celkové tabulky tour (4 nejlepší výsledky), jejíž vítěz obdrží hrací kartu PCG na rok 2021. V kategorii 18,1 – 54 slavili úspěch zástupci domácího klubu – třetí skončil  Vu Tran Duc Anh (56 STB – 38 netto + 18 brutto), druhý byl Tran Nhuam Tam (59 STB – 41 netto + 18 brutto) a vítězem se po famózním výkonu stal Tran Minh Son (63 STB – 43 netto + 20 brutto). 

Kategorii +9 – 18 ovládly výborné výsledky a výkony. Třetí místo putovalo za domácím Šimonem Štantejským (75 STB – 40 netto + 35 brutto), druhý skončil korejec Choi Chunjong z Black Bridge GC (76 STB – 46 netto + 30 brutto) a vítězství putovalo za Tran Thinhem po výsledku 77 STB (43 netto + 34 brutto). Vítězové obou kategorií si odnáší luxusní wellness víkendové pobyty v Českém Krumlově v krásném Hotelu Gold

Všichni ocenění získali také od našich partnerů velmi hodnotné ceny, vouchery do barber shopu Eddies Barber, poukazy na květiny od květiny Nonstop, vouchery na 1.000,- Kč na eshopu www.protrenink.cz, vouchery na volnou hru do Bowling Radavavouchery na hru do PCG a zejména stylové olympijské oblečení od společnosti ALPINE PRO.

Celkové výsledky turnaje (stb netto a brutto) si můžete prohlédnout zde (kat. A) a zde (kat. B). Stejně tak můžete vidět výsledky brutto na rány na serveru ČGF.

Po turnaji přišel na řadu již zmiňovaný raut v řeckém stylu a také tradiční zbraslavská losovačka... Mezi našimi ročními členy a také zástupci hráčů z cizích klubů se vylosovalo roční členství na rok 2021. Pak už se losovalo ze všech účastníků turnaje. Radost svému vítězi dle reakce udělala mikina z olympijské kolekce od Alpine Pro, i luxusní voucher na stříhání a holení od Eddies Barber. Prostě vydržet na vyhlášení se na Zbraslavi vyplácí!

Jsme moc rádi, že se celý turnaj, dle ohlasu všech hráčů, velmi povedl a všichni se již těší na již čtvrtou zastávku ZEGT, která se bude konat 22.srpna. Tentokrát bude téma více než zajímavé - Cesta kolem světa! Zajímá vás, jak konkrétně bude tahle cesta vypadat? Nechte se překvapit a hlavně - sledujte naše webové stránky a sociální sítě, kde se dozvíte podrobnosti. Bude to stát za to, to vám slibujeme!

-jam-

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -

GENERÁLNÍ PARTNER RESORTU

PARTNEŘI RESORTU

© 2020 Prague City Golf. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Simopt CMS.

Prague Golf Challenge

Místo konání Prague Golf Challenge

detail