Prague City Golf

Půlvánoční turnaj nás neskutečně bavil!

Půlvánoční turnaj nás neskutečně bavil!

Půlvánoční turnaj nás neskutečně bavil!

29.6. - Rekordní počet 94 hráčů na startu "Půlvánočního turnaje" oslavil skvělým golfem konec školního roku. Nebyla nouze o skvělé výsledky i heroické výkony.

Sobotní turnaj byl vyvrcholením druhého "experience" týdne, který na Zbraslav přitáhl vánoční atmosféru. Nebyla tak nouze nejen o skvělý golf, ale také o fantastické jídlo, stromeček, ozdoby, dárky a vše okolo. To vše zapříčinilo rekordní návštěvu při Zbraslav Experience Golf Tour a dokonce dvakrát navyšovanou kapacitu. Zájem byl opravdu ohromný, nám se podařilo všem hráčům udělat radost hned na začátku - všichni obdrželi vouchery v hodnotě 500,- Kč na Nike Golf od IMGolf, golfového shopu na Zbraslavi. 

Na hráče čekalo velmi teplé počasí, které by si nezavdalo ani s tím vánočně australským. Občas sice zafoukal větřík, ale i tak se všichni těšili na Halfway house pro občerstvení v pevném, i tekutém stavu. Po hře na všechny čekalo typické vánoční menu v podobě rybí polévky, smaženého kapra a jablkového závinu. Ke kávě (většinou té ledové) se zakusovalo cukroví, z reproduktorů se linula vánoční hudba - no prostě atmosféra jak o Vánocích na Bondi Beach.

A teď již k samotným výsledkům. Nejlepší brutto výsledek nasázel, i po rozpočitém začátku, domácí reprezentant – Jakub Mejzlík, který zapsal 76 ran z bílých odpališť. Odpaliště jsou pro celou sérii turnajů Zbraslav Experience Golf Tour stanovena tak, že muži hrají ze žlutých a ženy s červených. Všichni hráči, kteří mají odpovídající handicap, si však mohou odpaliště změnit u mužů na bílé a černé, resp. modré a žluté u žen. To se jeví jako velká výhoda, která umožňuje hrát hráčům všech výkonnostních kategorií z odpališť, která jejich hře odpovídají.

Zbraslavské půlvánoce nabídly také mnoho vložených soutěží pro zpestření. Vyhodnocovaly se „Nearesty“ na všech tříparech, kde stojí za zmínku vynikající výkon Toana Vu (PCGC), který se přiblížil Hole in one na 18.jamce na 1m a 8cm. Dalšími šťastnými byli Supreedee Boulton Smith na osmičce, Silvia Podlipná na šestnáctce a Gu Tae Yeon na trojce. Další specialitou série ZEGT je také soutěž Nearest to the pin třetí ranou na třináctce. Tam výhra putovala k Jakubovi Mejzlíkovi, který neproměnil svůj dvoumetrový putt do eagla o 2,5 cm. Útěchou mu byla, stejně jako všem ostatním "nearestérům", domácí vánočka od pekařky Míly. Nejvíce birdie – 3 v turnaji - zahráli 3 hráči, z nichž nejšťastnějším byl Tran Thinh (PCGC), odměnou mu byla poukázka na květiny od kvetinynonstop.cz v hodnotě 500,- Kč. Stejnou cenu si za nejlepší zlepšení handicapu, si při své premiérové účasti na turnaji, připsal Son Nguyen, kterému na Zbraslavi nikde neřekne jinak než "Sonny" (PCGC) – zlepšil hcp z 54 na 17,2. Jednalo se o jeho vůbec první oficiální turnaj - klobouk dolů! Pilný trénink na Zbraslavi se tak musel projevit! 

Součástí všech turnajů ZEGT je také Himalayas Open – kvalifikace na Mistrovství ČR v puttování. Nabízí tak jedinečnou možnost si zahrát v jeden den dva turnaje. Buď si můžete zahrát a odevzdat výsledek v rámci tréninku na hlavní turnaj (populární Himaláje jsou vždy připraveny ve stejné rychlosti a kvalitě jako greeny na hřišti), nebo po jeho skončení v rámci zkrácení čekání na vyhlášení výsledků. Včera byli nejúspěšnějšími v rámci turnaje Silvia Podlipná (PCGC) a Pavlína Chvalinová (Loreta).

Hlavní půlvánoční turnaj přinesl mnoho zajímavých výsledků. Pořadí v turnaji určuje součet netto a brutto stablefordových bodů, které se ještě započítávají do celkové tabulky tour (4 nejlepší výsledky), jejíž vítěz obdrží hrací kartu PCG na rok 2021. V kategorii 18,1 – 54 slavili úspěch zástupci domácího klubu – třetí skončil  Hung Tien Nguyen (61 STB – 45 netto + 16 brutto), druhý byl Duoc Anh Vu Tran (65 STB – 47 netto + 18 brutto) a vítězem se po famózním výkonu stal "Sonny" Nguyen (92 STB – 75 netto + 17 brutto). Ostatně jak však trefně podotkl Michal Vlček, president PCGC při vyhlašování výsledků - příště už to bude pro něj trochu jiný turnaj...

Kategorii +9 – 18 ovládly výborné výsledky a výkony. Třetí místo putovalo za domácím Thinh Tranem (67 STB – 38 netto + 29 brutto), druhý skončil Michael Balamotis z Black Bridge GC (69 STB – 43 netto + 26 brutto) a vítězem se stal domácí Jakub Mejzlík po výsledku 73 STB (41 netto + 32 brutto). Vítězové obou kategorií si odnáší luxusní wellness víkendové pobyty v Hluboké nad Vltavou (Hotel Štekl) a v Českém Krumlově (Hotel Gold)

Všichni ocenění získali také od našich partnerů velmi hodnotné ceny, vouchery do barber shopu Eddies Barber, hodnotné věcné golfové ceny od IMGolf, poukazy na květiny od květiny Nonstop, vouchery na 1.000,- Kč na eshopu www.protrenink.cz, vouchery na volnou hru do Bowling Radava, vánočky, vouchery na hru do PCG a zejména stylové vánoční ozdoby místo medailí. Samotní vítězové pak jako bonus a vzácný artefakt obdrželi speciální svetr s vánočními motivy, které jim navždy budou připomínat slastnou výhru v horkém červnu.

Celkové výsledky turnaje (stb netto a brutto) si můžete prohlédnout zde (kat. A) a zde (kat. B). Stejně tak můžete vidět výsledky brutto na rány na serveru ČGF.

Speciální zmínku si zaslouží ze sobotního turnaje dva borci. Ti plně naplnilu výzvu organizátorů a přišli v originálním vánočním kostýmu. Jozef Cerovský (GC Stredainak) začal svou hru na desáté jamce v kostýmu Santa Clause a obdržel cenu za nejoriginálnější kostým. Heroický výkon předvedl domácí David Koudelka, který nejenže nastoupil oděn do vánočního svetru s vyobrazeným santovským pozadím, ale, a teď se podržte, odehrál v něm celý turnaj! Což je při teplotách, které v sobotu na Zbraslavi panovaly (na slunci 35 stupňů), neskutečný majstrštych! Oba borci si zasloužili nejen náš sobotní obdiv a respekt, ale také speciální ceny. Pánové děkujeme, byli jste nejlepší!

Po turnaji následovala již zmiňovaná půlvánoční večeře a vyhlášení vítězů, kde se losovalo ze všech scorecard. I ti, kterým se nedařilo na hřišti tak měli šanci vyhrát jednu ze zajímavých cen od partnerů. Závěrem je potřeba zmínit, že se celý turnaj, dle ohlasu hráčů, velmi povedl a všichni se již těší na třetí zastávku ZEGT, která se bude konat 25.července. Tentokrát bude téma více než zajímavé - Olympijské hry! V tomto termínu se totiž měly konat OH v Tokiu, nicméně jsou přesunuty o rok. To nám nezabránilo v tom, abychom si je na Zbraslavi připomněli. Těšit se tak celý týden budete moci na spoustu sportu, zábavy a v sobotu také na pravé olympioniky! Nechte se překvapit, koho vám na Zbraslav přivedeme. 

Je nutné zmínit to, že kapacita turnaje bude 80 hráčů a rezervace na recepci přijímáme už nyní. Při zkušenostech z tohoto týdne doporučíme všem zapsat si termín do kalendáře a hlavně, zaregistrovat se s dostatečným předstihem. Budeme se na vás všechny moc těšit! Přijďte si zasportovat v červenci na Zbraslav! 

-jam-

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -

GENERÁLNÍ PARTNER RESORTU

PARTNEŘI RESORTU

© 2021 Prague City Golf. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Simopt CMS.

Prague Golf Challenge

Místo konání Prague Golf Challenge

detail