Prague City Golf

PCG Team o víkendu zářil, výhra ale unikla!

PCG Team o víkendu zářil, výhra ale unikla!

PCG Team o víkendu zářil, výhra ale unikla!

22.6. - Skvělé víkendové výkony reprezentantek Prague City Golf Clubu měly jednu malinkou kaňku - vítězství uniklo v rozehrávce. 

V pátek 19.6., odstartoval premiérový turnaj RB Czech Golf Amateur Tour, který hostily středočeské Beřovice. Ve startovní listině nechyběly zbraslavské barvy, které hájily Sára Kousková, Jana Melichová, Kristýna Frýdlová, Tereza Chlostová, Karolína Krásová a Laura Klímová. První čtyři jmenované, včetně za náš klub hostující Elisabeth Křenovské, se prokousaly do nedělního kola. Tam největší stopu zanechaly Kristýna Frýdlová, Jana Melichová a Sára Kousková. Byl to zajímavý příběh u každé z nich, byť vždy rozličný. Kristýna Frýdlová hrála konstatní golf a výsledkově se každé kolo zlepšovala. Jana Melichová předváděla koncert první a poslední den, kdežto ten druhý se jí nepovedl. Oběma dámám to přineslo v neděli stejné finálové skóre, které stačilo Janě na bronzovou příčku a Kristýně na nepopulární "brambory". Tam ji odsunulo horší poslední kolo. Sára Kousková předváděla (i bez své ztracené Lob wedge) precizní golf celé tři dny, finálové kolo zapsala za -3 a dostala vedoucí Denisu Vodičkovou pod tlak. Souboj o výhru se tak rozsekl až v rozehrávce, kde byla na třetí jamce šťastnější hráčka Beskydského GC. I tak ale šlo v ženském podání o skvělou reklamu našeho klubu - komu se poštěstí mít v první čtyřce tři hráčky! 

Co se v dámském pojetí podařilo, to v mužském nevyšlo. Tomáši Jucovičovi uteklo nedělní finálové kolo o dvě rány. Budeme věřit, že na dalších turnajích budeme mít širší zastoupení. Vítězem stylem "start-cíl" se stal Filip Ráža, který skvěle vyladil formu na Zbraslav Experience Golf Tour (kde také zvítězil) a nedal soupeřům v Beřovicích šanci.

Víkendové boje v Poděbradech na NGTM mají za sebou také mladé naděje našeho klubu – mladší žáka Tomáš Hejdy, starší žákyně Kristina Lebová i kadetka Lucie Přádová. Ani jeden z nich rozhodně nezklamal, Tomáš Hejda připsal solidní 16.místo, Lucie Přádová se dokonce vešla do elitní desítky, kdy ji na "bednu" chybělo pouhých pět ran. Největší radost nám ale udělala Kristina Lebová, která vybojovala skvělým výkonem druhé místo. Stejná trojice se představí od pátku na Národním mistrovství žáků a kadetů na Austerlitzu. Budeme jim držet palce, ať se jim daří dle jejich představ!

V neděli jsme fandili při Regionální Tour mládeže také naší zástupkyni v Motole, mladší žákyni Zuzaně Chladové. Ta nakonec vybojovala hezké šesté místo. 

Všem našim reprezentantům, i jejich rodičům, děkujeme a věříme, že brzy z doby stříbrné přeskočíme do doby zlaté :) 

-jam-

GENERÁLNÍ PARTNER RESORTU

PARTNEŘI RESORTU

© 2021 Prague City Golf. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Simopt CMS.

Prague Golf Challenge

Místo konání Prague Golf Challenge

detail