Prague City Golf

Turnajová sezóna v PCGC odstartována!

17.5. - V neděli ji odšpuntoval „Zbraslavskej votvírák“, který naplnil očekávání a byl hitem českého golfového víkendu.

Naplněná kapacita 30 párů, tedy celkem 60 golfistů a golfistek, si našlo cestu do Prague City Golf, aby oslavilo začátek turnajového roku 2020. Texas Scramble dvojic přinesl mnoho zajímavých ran, puttů i samotných výsledků. Vítězi však byli už v průběhu hry všichni zúčastnění, protože se kromě golfu na Zbraslavi v neděli servírovalo téměř jasno a bezvětří, což umocnilo golfový zážitek, který byl opravdu maximální.

Samotné obsazení a pohled do startovní listiny, v kombinaci s výše uvedeným počasím, si říkalo o to, že pár, který bude chtít vyhrát, bude muset v neděli hrát hodně pod normu hřiště. Klubové složení bylo velmi zajímavé – premiérový turnaj na Zbraslavi si přijeli zahrát hráči z 22 různých klubů. Převahu měli logicky borci domácího klubu, za které nastoupili i hráči extraligového týmu. Ti také byli dle handicapu největšími favority soutěže brutto.

To se také záhy potvrdilo, kdy se v celém kole přetahovali o nejnižší skóre brutto týmy ostřílených zbraslavských borců „Oranjes“ (Mejzlík – 5,9, Procházka – 2,0), „Kašpárkovo koště“ (Košťál – 0,4, Kašpar – 7,8) a extraligových mladíčků „Fanklub Kuby Mejzlíka“ (Sitnianský - +0,6, Jucovič - +0,3). A byli to právě posledně jmenovaní, kteří splnili roli favorita a odnesli si vítězství ve vedlejší kategorii brutto se 65 zahranými ranami. Stříbrní byli „Oranjes“ (67 ran) a třetí „Kašpárkovo koště“ mohlo těšit, kromě 68 zahraných ran, i vítězství v kategorii o nejvtipnější název týmu, které vybíraly slečny recepční.

Na turnaji nechyběly ani vložené soutěže – Longest drive byl jako už tradičně na jamce číslo 7, oblíbeném strašáku zbraslavského resortu. V mužích se mohl radovat Jakub Bezděkovský (Black Bridge), v ženském provedení oslavovala Monika Hanušová z Terezína. Nearest to the pin byl symbolicky směřován k osmnácté jamce, na které se těžkému pinu v zadní části greenu příblížil nejblíže (na 4,2 metru) Pavel Wolf z Grosshofu. Svůj čtyřmetrák nakonec proměnil i v zasloužené birdie, které je na jamce č.18 velmi vzácným suvenýrem. Vložené soutěže tak vykradli hostující hráči.

A teď již k dramatickému vyústění hlavní soutěže, tedy netto rány. Ta se hrála s 1/5 hracím handicapem dvojice. O výhře a pořadí na stupních vítězů rozhodly detaily. Tři týmy totiž zahrály stejný počet netto ran – 65. O osudu tak musel rozhodnout výsledek na posledních devíti jamkách. Tu měli nejhorší (34 ran) pánové z domácího týmu „Hai Tu“ (Nguyen – 15,3, Nguyen - 16,2) a brali tak bronz. O jednu ránu lépe zahráli na své druhé devítce mladíci ze zbraslavského „Fanklubu Kuby Mejzlíka“ a díky 33 ranám vydolovali k brutto výhře i netto stříbro. Famózní druhá devítka, se 4 ranami pod par – tzn. 32 ranami, rozhodla ve prospěch jejich klubových parťáků „Oranjes“, kteří tak slaví velmi ceněný zbraslavský Texas Double. K výhře ve Zbraslavském votvíráku totiž přidali v listopadu loňského roku titul v Cross Country.

Jak je tedy při pohledu na výsledkovou listinu jasné – s hřištěm se poprali nejlépe zástupci Prague City Golf Clubu, vložené soutěže ovládli hostující golfisté. Jak jsme však již zmínili na začátku, vítězi byli dnes všichni, kdo na Zbraslav dorazili. Skvělé počasí, vymazlené jídlo a perfektní hřiště jim bylo odměnou. Kompletní výsledky naleznete na serveru ČGF.

Turnajová sezóna v PCG je tedy nastartovaná fantasticky. Další zastávkou bude první turnaj nové Zbraslavské Experience Golf Tour, která bude vnášet na týdenní bázi do resortu vždy ojedinělé zážitky. Již v sobotu 30.května se můžete těšit na turnaj Golf&Grill, který kromě skvělého golfu a výborného grilování, přinese i hudební překvapení ve verzi „unplugged“, které si budou moci vychutnat všichni hráči, kteří se turnaje zúčastní. Musíme podotknout, že celkový vítěz Zbraslav Experience Golf Tour obdrží hrací kartu na rok 2021, tudíž je o co hrát i na poli golfovém. Své místo si můžete zarezervovat již dnes, turnaj je vypsán na serveru ČGF. Budeme se na vás těšit!