Prague City Golf

Zbraslav patřila opět těm nejlepším!

Zbraslav patřila opět těm nejlepším!

Zbraslav patřila opět těm nejlepším!

16.5. - Druhá edice Zbraslavského matche byla na programu ve včerejším odpoledni a Prague City Golf připravil pro 22 členné hrací pole pozměněný formát, který pod výzvou „Team Spirit“ skrýval týmovou výzvu.

Po prvním duelu, který se uskutečnil na začátku května, kdy byly jednoznačnými vítězkami nejlepší zbraslavské amatérky, se v pátek 15.května uskutečnila odveta, která byla úspěšná. Tedy alespoň z mužského pohledu. Ale k výsledku se dostaneme až později...

Pěkně po pořadě, soupisky Zbraslavského matche se totiž leskly známými jmény, včetně několika hostů. Oproti prvnímu duelu tak například na týčku stály dvě největší profesionální opory Prague City Golf - Stanislav Matuš a Ondřej Lieser. Mezi hosty jsme měli možnost vidět Kubu Bareše, Kačku Vlašínovou, Natálii Saint Germain nebo Filipa Rážu. No prostě jména jako hrom!

Šest flightů – šest týmů, bylo rozděleno dle své příslušnosti mezi Playing Pro Team (Matuš, Vlašínová, Suchan, Bareš), Teaching Pro Team (J.Němeček, Štrougal, Lieser, Šimek), Princess Team (T.Chlostová, Kar.Krásová, Křenovská, Saint Germain), Queens Team (Frýdlová, Kousková, Macková, Melichová), Young Guns (Jucovič, Novák, Chvapil, Ráža) a Even Younger Guns (Procházka, Košťál, Kotrba, Sitnianský).

Na každé jamce se počítaly nejlepší dva výsledky ze čtyř, profesionálové hráli z černých odpališť, amateří z bílých a amatérky ze žlutých. „Museli jsme na minulou drtivou výhru holek zareagovat a poslali jsme je ze žlutých odpališť. Jak se ukázalo, byl to pro ně docela tvrdý oříšek, který však nebyl jejich jediným handicapem. Museli jsme totiž na poslední chvíli zareagovat na dvě absence, kdy se ze zdravotních důvodů nemohly Patricie a Kristýna zúčastnit. Místo nich jsme do týmu Queens přesunuli Elisabeth, dámské týmy tak hrály jen ve třech hráčkách“, vysvětluje Jiří Němečkek, Head Pro naší akademie. 

Skvěle připravené hřiště a přívětivé počasí slibovalo líbivou golfovou podívanou. A také tomu tak bylo. Nejlepší formu si z driving range přivezl tým Teaching Pro, který přinesl úžasných 12 ran pod normu hřiště. Na záda mu těžce dýchal Playing Pro Team, který byl jen o dvě rány horší. Třetí místo doneslo kvarteto Even Younger Guns, které dokázalo stlačit své skóre na mínus šest. Pořadí pod stupni vítězů zaujali Young Guns (-1), Queens (PAR) a Princess Team (+12).

Na Zbraslavi to tak v pátek byl, oproti minulému souboji, mužský den. Holky to měly ale opravdu těžké. Jsme přesvědčeni, že příště v plné sestavě budou opět klukům zatápět. Ostatně na hřišti bojovaly s úsměvem na tváři až do poslední jamky. A o tom by tohle měření sil mělo být. Na další souboj se můžeme těšit v červnu a uvidíme, zda Zbraslavský match překvapí dalšími zajímavými jmény. Jedno je však jisté, na turnajovou soutěžní sezónu se už všichni těší a soutěžní klání, jako je toto naše, jim všem pomáhá připravit se co nejlépe.

Za fotky opět děkujeme Zdeňkovi Slukovi. 

-jam-

Teaching Pro Team
Playing Pro Team
Queens + Princess Team
EVen Younger Guns
Young Guns
vítězná scorecard
druhé místo
třetí místo

GENERÁLNÍ PARTNER RESORTU

PARTNEŘI RESORTU

© 2021 Prague City Golf. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Simopt CMS.

Prague Golf Challenge

Místo konání Prague Golf Challenge

detail