Prague City Golf

Velký den pro český golf! Lieser na OH!

1.8. - Jsme neskutečně natěšení a šťastní, že se náš reprezentant představil pod pěti kruhy! Obsadil konečně 60.místo.

Aktualizace, 1.8. - Ondřej Lieser po nepovedeném druhém kole prokázal zlepšení a o víkendu obešel hřiště nedaleko Tokia za 73 a 72 ran. Na posun ze 60.místa mu to bohužel nestačilo. Nicméně i tak si díky své účasti na OH v Tokiu získal naše srdce a jsme přesvědčeni, že i díky němu se podaří golf jak v ČR, tak na Zbraslavi ještě více zpopularizovat a přitáhnout zájemce o něj.

Šokem, a to více než příjemným, skončil turnaj pro sousední Slovensko. Jejich reprezentant Rory Sabbatini zahrál v neděli životní kolo za -10 a vybojoval stříbro. Gratulujeme!

Aktualizace, 30.7. - Ondřej začal i v pátek klidným golfem, kde se mu bohužel nedařilo skórovat. Prvních osm jamek obešel v paru, pak však na dalších sedmi zapsal pět bogey a díky tomu uzavírá startovní pole. Ve vedení je Mexičan Carlos Ortiz, který vystřídal na špici leaderboardu Rakušana Straku, kterému se páteční kolo zatím nedaří. Skvěle hrál slovenský reprezentant Rory Sabatini, jenž po čtyřech ranách pod normu hřiště okupuje umístění v první desítce a útočí na medaile.

Aktualizace, 29.7. - První kolo přineslo zajímavý golf. Z vedení se raduje rakouský reprezentant Sepp Straka, který rozstřílel olympijské hřiště 63 ranami. Ondřej Lieser v první kole z počátku nechyboval a před nucenou pauzou (bouřka) si připsal i jednu ránu pod par. Bohužel po třech hodinách, kdy se hráči měli možnost vrátit na hřiště, se mu již tolik nedařilo. Výsledkem byla sice další dvě birdie, ale také čtyři bogey, která ve finále znamenají umístění v páte desítce se skóre +1.

Ondřej Lieser píše historii. Dnes v brzkých ranních hodinách vstupuje do olympijského turnaje, kde si zahraje 60 hráčů z celého světa. Cestu do Tokia si Ondřej zajistil především vítězstvím na Challenge Tour v loňském roce, kdy ho konec sezóny zastihl v životní formě. Právě díky tomu vystoupal do druhé stovky světového žebříčku, která mu v redukovaném olympijském pořadí zajistila postup na OH.

Cesta do Tokia byla pro Ondřeje relativně příjemnou záležitostí, na letišti strávil procedurami necelou hodinu a pak se jal ubytovat do olympijské vesnice. Od pondělí se pečlivě připravoval a ve čtvrtek ráno českého času vstupuje jako první Čech na olympijské greeny. Ondrovu cestu budeme pečlivě sledovat a věříme, že si turnaj užije a bude slavit úspěch. Tím by dozajista bylo umístění v první dvacítce.