Prague City Golf

Kousková vyhrála LETAS! Jako první Češka!

Kousková vyhrála LETAS! Jako první Češka!

Kousková vyhrála LETAS! Jako první Češka!

5.6. - Sára Kousková si připsala historické vítězství pro český golf! Jsme neskutečně pyšní, že naše reprezentantka vyhrála jako první Češka turnaj LETAS.

Aktualizace, 5.6. - Famózní výkon. Jak jinak popsat to, co na Konopišti předvedla Sára Kousková. V nedělním kole si pohlídala po výsledku 71 (celkově -14) elitní pozici a zvítězila o osm ran. 

Kousková si nejprve ve čtvrtek připsala rekord hřiště, když zahrála 64 ran. Na toto kolo navázala v pátek výsledkem jen o tři rány horším a bylo více než jasné, že jí v sobotu může být největší soupeřkou jen vlastní hlava. Ta ji však nakonec nezradila. Mladá Češka ukázala dostatek zkušeností, které v letošním roce sbírala zejména v USA a v naprostém klidu si dokráčela pro své premiérové vítězství na profesionálním okruhu. „Jsem ohromně šťastná, že se mi povedlo na domácím turnaji prodat vše, co v sobě nyní mám. Po úspěšné sezóně v USA jsem měla možnost hrát v zahraničí, ale zvolila jsem turnaj pořádaný Českou golfovou federací, abych jí alespoň částečně splatila podporu, kterou od ní v průběhu posledních let dostávám,“ vysvětluje Kousková důvody startu na turnaji Amundi Czech Ladies Challenge. „První dva dny se mi dařilo hrát takový golf, jaký jsem si se svým týmem naplánovala. V neděli byl plán stejný, bohužel se mi do hry ale dostaly chybičky. To ale samozřejmě na mé radosti nic nemění,“ okomentovala své výkony jedenadvacetiletá hráčka Prague City Golf. „Teď mě čeká tréninkový blok v mém klubu na Zbraslavi, kde se chci kvalitně připravit na zbytek sezóny. Pak bude následovat start na Ladies European Tour, amatérská mistrovství a poté návrat do zámoří, kde chci v srpnu zabojovat o kartu na LPGA Tour,“ svěřuje se s plány Kousková, kterou letos čeká poslední rok mezi amatérkami. Což je ostatně také důvodem, proč jako vítězka neobdrží vítězný šek na 6.000 euro. Golfoví amatéři totiž bez přestupu k profesionálům nemohou obdržet prize money. „Ráda bych ještě závěrem chtěla poblahopřát Kláře Sionkové, která předvedla na svůj věk velký výkon. Už se těším na to, jak bude její kariéra v budoucnu pokračovat,“ okomentovala výkon své patnáctileté kolegyně Sára Kousková.

Sára Kousková přepisovala historii! Po dvou dominantních kolech, kdy před sobotou byla ve vedení o sedm ran, si v neděli připsala klidné kolo se skóre 71. Ve finále nakonec svůj náskok ještě právě o jednu ránu navýšila, když zvítězila s náskokem 8 ran před Ruskou Ninou Pegovou. Ta nemusí být z druhého místa zklamaná – vzhledem k amatérskému statusu vítězky obdrží šek na 6.000 euro právě ona. Dělené třetí místo obsadily čtyři hráčky - německá profesionálka Verena Gimmy, Tereza Melecká, Klára Sionková a Elena Colombo ze Švýcarska.

Další naše hráčky odjíždí z Konopiště se smíšenými pocity. Jana Melichová se prokousala do elitní desítky. Dnes zahrála v paru, celkově +1. Patricii Mackové se sobota nepovedla a po 81 ranách skončila 27. (+6). Kateřina Vlašínová končila s výsledkem +8 na 35.místě, o ránu hůře pak došla celkově Tereza Chlostová - stačilo jí to na 37.místo. 45.místo nakonec po famózním prvním dni patří Kristýně Frýdlově (+12). Elisabeth Křenovská připsala 53. místo (+14), její spoluhráčka Karolína Krásová pak za +17 brala 63.místo. 

Ondřej Lieser, bojující na European Tour, bohužel neprošel o dvě rány cutem a finálová kola si v Německu na European Tour nezahraje.

Aktualizace, 4.6. - Fantastická Kousková zářila i v pátek, Macková bojuje o "bednu", Melichová o desítku. Na "Kuňce" si naši borci nezahrají. Na Kunětické hoře se oběma borcům nedařilo, bohužel Stanislav Matuš, ani Šimon Zach neprošli cutem. Zachovi nestačil zlepšený výkon a kolo za 73, Matušovi pak úsměv na tváři neudělal určitě výsledek 77. Jediným Čechem, který prošel cutem byl Gordan Brixi. 

Na Konopišti řádila opět Sára Kousková, která nejlepším kolem dne utekla konkurenci a před finále vede o 7 ran. I přes double bogey na jamce č.15, kde jí odevzdala to, co si předchozí den vzala, zahrála 67 ran a s -13 vede před Ruskou Pegovou vcelku jistě. Jedinou soupeřkou jí tak zřejmě bude jen ona sama.

Kristýně Frýdlové se nedařilo a zakončila kolo 79 ranami a propadla se hluboko leaderboardem. Patricie Macková hrála skvěle, v jednu chvíli byla i na -4 za kolo, ale nakonec skončila s jednou ranou pod par. Celkově jí patří však třetí místo. Jana Melichová měla poklidné kolo a jen bogey na jamce č.18 jí dostalo nad par - patří jí před finále 12.místo. Tereza Chlostová dnes hrála skvěle - obešla hřiště v paru a je devatenáctá. Kateřina Vlašínová zahrála lépe než včera - 73 ran jí vyneslo průběžné 28.místo. Elisabeth Křenovská se po 79 ranách vydá v sobotu z 55.místo, Karolíně Krásové patří po krásných 74 ranách 61.místo. Laura Klímová je na tom ještě o deset příček hůře - dnes zahrála ran 82.

Věříme, že se podaří Sáře Kouskové dotáhnout tažení do vítězného konce a Patrícii s Janou pak zabojovat o "bednu". Vše se rozhodne zítra!


Aktualizace, 3.6. - Zatímco na Kunětické hoře se Šimonovi Zachovi ani Stanislavu Matušovi zatím nedaří, není důvod házet flintu do žita. Standa neprožil zrovna klidné kolo. Bohužel se mu nepodařilo skórovat, na druhé straně připsal 4 bogey a 1 double, resultoval z toho výsledek +6 a průběžné 131. místo. Šimon Zach bojoval lépe, bohužel se však ani jemu nevyhnuly ztráty - 5 bogey a jeden double nahradil bohužel jen jedním birdie a k lepšímu výsledku nepomohl ani eagle. Celkově ztrácí čtyři rány a patří mu 116. pozice.

To na Konopišti se děly věci. Sára Kousková dokázala zahrát 64 ran, tedy 8 pod par, což je její nejlepší kariérní výsledek. Nerodil se však lehce. Kousková byla po pěti jamkách +1, poté však nastartovala birdie stroj a prvních devět jamek již končila 1 ránu pod normou hřiště. Famózní výkon však byl k vidění zejména na druhé devítce, kterou obešla za neskutečných 29 ran, včetně eaglu na 15. jamce. „Zlomovým bodem pro mne byla šestá jamka. Do té doby jsem měla spíš smůlu a nedařilo se mi hrát tak, jak jsem si před turnajem naplánovala. Poté se mi povedlo trefit dobrou ránu do greenu a od té doby už to šlo dobře. Fungovala mi hra jak železy, tak driverem. Při troše štěstí mi tam ještě pár puttů mohlo spadnout, ale to je prostě golf. Jsem samozřejmě moc spokojená a už teď se těším na zítřek,“ popsala své první kolo Sára Kousková. 

Dařilo se i dalším našim hráčkám. Kristýna Frýdlová okupovala dlouho první pozici, nicméně dva trojputty na jamkách č.17 a 18 ji stály ještě lepší umístění. Společně s Patricií Mackovou jí patří dělené čtvrté místo. Ta prožila, podobně jako Kousková, dvě odlišné devítky. V té první zahrála dvě bogey, druhou pak zvládla se čtyřmi birdie. Dělená 11. příčka pak patří Janě Melichové, která obešla hřiště na Konopišti v paru. Mrzet ji může zejména nepovedená první jamka, kde připisovala zbytečné bogey. 

Tereza Chlostová měla zaděláno také na lepší výsledek než konečných +2. Bohužel však od jamky č.12 zahrála 4 bogey a z nadějného umístění v první desítce byl propad na 29.místo. Kateřině Vlašínové i Elisabeth Křenovské patří o 7 příček horší výsledek (+3). Laura Klímová dělí se skóre +7 šedesáté místo, Karolína Krásová je po prvním dnu 72. s výsledkem +10.

Všem držíme v pátek palce a těšíme se, čím milým nás opět překvapí.


2.6. - Tak tohle tu ještě nebylo. Nebývalé zastoupení Prague City Golf Teamu na dvou vrcholných profesionálních akcích, které se konají od čtvrtka 3. června na české půdě. 

Zatímco muži čeká D+D Real Czech Challenge na Kunětické hoře, ženy na Konopišti bojují na Amundi Czech Ladies Challenge. U Pardubic bude naše zastoupení dvoučlenné, kousek od Benešova bude reprezentovat náš klub devět hráček.

Ve čtvrtek nastoupí na Kunětické hoře na Challenge Tour Stanislav Matuš a Šimon Zach. Zkušenější z dvojice natýčkuje v 13:15, mladší pak o 20 minut později. Oba borci budou startovat z první jamky a budou patřit mezi nejžhavější česká želízka v ohni.

Na Konopišti vstoupí do bojů na LETAS našich 8 amatérek a jedna profesionálka. Kateřinu Vlašínovou čeká první odpal v 10:23, Terezu Chlostovou s Kristýnou Frýdlovou v 8:33, Sáru Kouskovou v 9:06, Janu Melichovou v 9:39, Lauru Klímovou v 10:45, Karolínu Krásovou a Elisabeth Křenovskou v 11:18 a jako poslední půjde na řadu Patricie Macková v 11:40. 

Všem našim hráčkám a hráčům držíme palce a věříme, že budou bojovat až do poslední rány o vítězství!

GENERÁLNÍ PARTNER RESORTU

PARTNEŘI RESORTU

© 2021 Prague City Golf. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Simopt CMS.

Prague Golf Challenge

Místo konání Prague Golf Challenge

detail