Prague City Golf

Sportovní rok 2020 na Zbraslavi - 2.část!

Sportovní rok 2020 na Zbraslavi - 2.část!

Sportovní rok 2020 na Zbraslavi - 2.část!

5.2. - V minulém článku jsme se věnovali ženské sportovní složce, nyní jsou na řadě muži. Ti nám dělali v roce 2020 ohromnou radost! Tedy nejen nám, ale celému českému golfu. K tomu se ale dostaneme...

Začněme naším mužským týmem, který si poprvé v historii proklestil cestu mezi českou elitu. A bylo to seznamování zajímavé. Už od prvního kola totiž bylo jasné, že udržení extraligové příslušnosti bude zřejmě tím cílem, ke kterému by se měly ubírat naše zraky. První dvě kola v Kynžvartu byla zrušena, další dvě ve Mstěticích a finálové na Čeladné poslala náš tým do skupiny o udržení. Tam mužstvo ve složení Procházka, Růžička, Karas, Jucovič, Košťál, Kotrba a Sitnianský nejdříve vypůlilo utkání s Poděbrady a po následné prohře s GC Svobodné Hamry bylo před posledním utkáním s Karlovými Vary na hraně sestupu. Po vzepětí všech sil však nakonec díky výhře 3,5/1,5 a výsledku z druhého utkání udržel extraligovou příslušnost a mohl slavit. Pánové, ještě jednou děkujeme za ty nervy u livescoringu!

A teď již k profesionálům. Šimon Zach laboroval velkou část sezóny se zraněním, které si přivodil na české PGA Tour. Jediným titulem, který se mu povedlo vybojovat, byl ten z Universitního mistrovství ČR.

To Stanislav Matuš vstupoval do sezóny jako nejlepší Čech s částečnou kartou na European Tour a plnou na Challenge Tour. Sezónu si určitě představoval v jiných barvách, nicméně i tak se posunul v žebříčku a připsal svá nejlepší umístění na CHT – 26.místo na Challenge de Espaňa a 30.místo na Italian Challenge. Turnajový rok zakončil v prosinci na European Tour při South African Open, kde prošel až do víkendových bojů, z kterých resultovalo konečné 58.místo. Našlápnuto tak do tohoto roku má, věříme, že se mu díky stejné kartě na profesionální turnaje, jako měl letos, povede uhrát co nejvíce výsledků, které nejen jemu udělají radost.

Průlomovou sezónu má za sebou čerstvý Golfista roku 2020 Ondřej Lieser. Jméno, jež se neslo českým sportovním prostředím tak, jako snad žádné jiné golfové předtím. Jak je Ondřejovým zvykem, kalendář neměl naplněný turnaji k prasknutí. Ovšem co turnaj, to výsledková bomba. Začalo to v červenci na Austrian Open děleným 44 místem, následoval však opět turnaj v Rakousku a 13.místo na Euram Bank Open. A poté Italian Challenge a čtvrté místo (1 ránu od titulu), následované premiérovým českým titulem na Challenge Tour na Andalucia Challenge de Espaňa. Poté dlouho médii propíraná týdenní pauza a návrat do Španělska, kde si Ondřej podmanil i finále celé Challenge Tour a zvítězil i v celoročním žebříčku Road to Mallorca. Turbulentní rok pro Ondru, stejně tak pro jeho tým i Prague City Golf, jehož jméno se vyhřívá u jeho profilu ve všech oficiálních dokumentech evropské nejvyšší soutěže.

Pánové, všem vám ze Zbraslavi ještě jednou děkujeme za chvilky strávené s vámi osobně při turnajích nebo při sledování online zpravodajství. Byly to neskutečné zážitky, které se dozajista budou opakovat i letos!

Všichni věříme, že se bude dařit našim hráčům i v letošním roce a budou dělat skvělou reklamu jak sobě, tak našemu klubu. Máme ambici být zde k dispozici všem, kteří se rozhodnou využít náš resort jak k profesionálnímu tréninku, tak třeba jen k příležitostné hře. A jsme přesvědčeni o tom, že právě náš resort na Zbraslavi se stane centrem českého golfu. Buďte toho součástí! 

 -
 -
 -
 -

GENERÁLNÍ PARTNER RESORTU

PARTNEŘI RESORTU

© 2021 Prague City Golf. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Simopt CMS.

Prague Golf Challenge

Místo konání Prague Golf Challenge

detail