Prague City Golf

Sportovní rok 2020 na Zbraslavi - jaký byl?

Sportovní rok 2020 na Zbraslavi - jaký byl?

Sportovní rok 2020 na Zbraslavi - jaký byl?

3.2. - Když už v areálu finišují přípravy a vše se na Zbraslavi ladí ke startu nové sezóny, řekli jsme si, že je potřeba se podívat za sebe a zhodnotit si, jaký vlastně byl ten loňský rok. Budeme se v několika článcích snažit vrátit k nejdůležitějším momentům sezóny 2020 a začneme hned její sportovní částí, která nám přinesla spoustu úsměvu na našich tvářích.

První Čech v historii s kartou na European Tour, fenomenální výhra Road To Mallorca, historicky nejlepší osmé místo na ME žen, vítězství na SLR Academy Invitational, 1.místo v žebříčku NGTM starších žákyň, mezinárodní juniorský titul ČR, universitní mistrovský titul, stříbrné medaile na MČR dívek do 18 let, postup do 1.ligy žen s historicky nejlepším skóre nebo premiérová sezóna v extralize mužů. To je jen malý výčet z úspěchů, které si připsali naši kluboví reprezentanti v loňské sezóně!

Začneme dívkami, resp. ženskou složkou. Tam se našemu týmu podařilo postoupit do první ligy, kdy v sestavě Kousková, Frýdlová, Melichová, Chlostová a Karolína Krásová doslova naše hráčky rozstřílely hřiště v Mladé Boleslavi. V tomto roce tak dostanou možnost bojovat o postup do nejvyšší tuzemské týmové soutěže, která na Zbraslav určitě patří. Velkou radost nám udělala také děvčata do 18 let, kdy po úspěšně zvládnuté kvalifikaci na domácím hřišti, zopakovala skvělé výkony i v národním finále a jejich cestu zastavil až Beskydský GK ve finále. O druhé místo se zasloužila sestava Chlostová, Krásová, Křenovská, Lebová a Přádová a je velkým příslibem do budoucna.

Na individuálním poli to bylo ještě zajímavější. Vzhledem k tomu, že se většina našich hráček z universit vrátila dříve, než se očekávalo, byly domácí soutěže prošpikované zajímavými souboji. Na nejprestižnějších turnajích CGAT braly vítězství Sára Kousková i Kristýna Frýdlová.

V zahraničí se dařilo nejvíce Janě Melichové. Po titulu v USA na MSK Invitational si Jana připsala vítězství také na SLR Academy Invitational, kdy deklasovala startovní pole výsledkem -15. Doma se naší hráčce také povedlo projít cutem na Tipsport Czech Ladies Open a jen krůček od titulu byla na MMČR na Karlštejně.

Tam se dařilo i Kristýně Frýdlové, která již kromě zmiňované výhry na jednom z turnajů CGAT brala třetí místo na Karlštejně, kde dokonce sestřelila rekord hřiště na 63 ran. Její kolegyně Patricie Macková schovala své nejlepší výkony na domácí turnaj Czech Ladies Challenge, kde byla nejlepší českou amatérkou. Za zmínku také stojí její třetí místo na juniorské MMČR nebo projití cutem na Tipsport CLO.

Sára Kousková prožila také zajímavou sezónu. Prošla cutem na obou domácích profesionálních turnají, kdy rezonovalo zejména její 20.místo a titul nejlepší amatérky z Tipsport CLO. Letošní juniorská mistryně ČR vylepšila také ve Slovinsku historicky nejlepší umístění na Mistrovství Evropy žen, kde brala osmé místo.

Tereza Chlostová si i přes svůj mladý věk dokázala ochutnat oba profesionální české turnaje a přibyla jí tak zajímavá zkušenost. Tu bude moci zúročit již v letošním roce při pokusu o vylepšení 4. míst z MČR ve hře na rány i ze šampionátu dorostenek.

Veleúspěšný rok má za sebou Kristina Lebová. Ta ovládla několik turnajů na domácí scéně, včetně NGTM Masters a celého žebříčku starších žákyň! Brala také bronz na NMČR ve stejné věkové kategorii a my pevně věříme, že jí příprava v našem klubu po boku zkušenějších reprezentantek bude přinášet stejný progres jako v roce 2020.

Všem našim hráčkám patří velké díky, protože dělaly skvělé jméno jak doma, tak v zahraničí nejen sobě, ale také našemu klubu.

O tom, jak se vyvíjela sezóna v mužské složce našeho klubu Vás budeme informovat již zítra! Tak nás nezapomeňte sledovat na sociálních sítích, nová sezóna už klepe na dveře a my pro vás máme připraveno spoustu novinek! 

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -

GENERÁLNÍ PARTNER RESORTU

PARTNEŘI RESORTU

© 2021 Prague City Golf. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Simopt CMS.

Prague Golf Challenge

Místo konání Prague Golf Challenge

detail