Prague City Golf

PCG Winter Classics rozdávalo radost!

7.12. - Tak tohle by čekal málokdo! Prosincová neděle a hřiště plné golfistů? Ano, na Zbraslavi se víkend opravdu povedl!

Tak tohle byla tedy nálož! V neděli jsme Vás, samozřejmě v rámci všech hygienických opatření, přivítali v resortu tolik, že nám to udělalo ohromnou radost. Turnaj Prague City Golf Winter Classics nahradil poslední turnaj ZEGT 2020 – Oktober Golf Fest a dovolil nám se ctí zakončit golfovou turnajovou sezónu!

Hrálo se za velmi příjemného počasí, které bylo na začátek prosince skoro až podzimní. A stejně jako vypadalo počasí, tak to bylo i se stavem hrací plochy. Jak pronesl president klubu Michal Vlček poté, co absolvoval turnajovou osmnáctku, „Mně přijde, jako bychom hráli na konci dubna!“ Musíme říci, že mu dáváme za pravdu, ostatně i výsledky hovoří za vše. Ty byly na závěr sezóny luxusní – a to jak ve druhé kategorii, kde si její vítěz snížil handicap z 54 na neuvěřitelných 18,9, tak také v elitní kategorii, kde Radek Kohout i Josef Karas hráli dvě rány pod normu hřiště!

Pojďme tedy na finální výsledky… Z vítězství se mohli radovat v kategorii B tři zástupci jednoho flightu, pro které to byl evidentně na Zbraslavi první životní turnaj. Přinesli na svůj handicap (54) neskutečně krásná čísla a my jim budeme držet palce i v příští sezóně, aby jim to tam tak dobře padalo i v roce 2021! Třetí místo obsadil Ondřej Fait se 65 STB body (58 netto + 7 brutto), druhé místo zapsal Lukáš Merkner za 82 STB bodů (72 + 12) a vítězem se stal Tomáš Senko s výsledkem 86 STB bodů (73 + 13).

Kategorii A ovládli hráči s nízkým handicapem a famózními výsledky. Třetí místo za 70 ran a 76 STB (38 + 38) bral Radek Kohout, stříbrnou příčku obsadil Ho Van Hien, jenž byl jen o jeden STB lepší (45 + 32) a sezónu výhrou zakončil Josef Karas, jenž připsal celkem 78 STB (40+38). Vzhledem k tomu, že nebylo možné uspořádat dle vládních nařízení společné vyhlášení, tak vítězové budou mít své ceny připraveny na recepci klubu k vyzvednutí.

Všem hráčům moc děkujeme za účast a věříme, že si pozitivní náladu, která se dala v neděli na Zbraslavi nadýchat, si přenesou i do nového ročníku Zbraslav Experience Golf Tour! Budeme se na vás všechny těšit!